Kuchenne AGD – jaki kolor wybrać?

Urządzanie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Kiedy już zdecydowaliśmy się na konkretne fronty, blaty i podłogę, okazuje się, że wybór AGD nie jest wcale łatwiejszy. Jak dobrać kolor AGD do wystroju kuchni?

Co znajdziemy na rynku?

Na rynku znajdziemy sprzęty stalowe, INOX, białe, czarne. Coraz więcej producentów oferuje także kolorowe kuchenne AGD.

Białe

Białe sprzęty AGD sprawdzą się w kuchniach tradycyjnych, ale będą doskonale współgrać z białymi frontami na wysoki połysk. Jeżeli nie chcemy, żeby sprzęty były zbyt widoczne i wolimy, żeby ukryły się na tle białych szafek, białe AGD to dobre rozwiązanie.

Producenci oferują coraz więcej kształtów, od bardzo nowoczesnych z prostymi liniami po nawiązujące stylistykom do lat 50. Biała lodówka już nie musi kojarzyć się z babcinym wystrojem.

Biała lodówka może być jednak trudna w utrzymaniu w czystości. Będzie na niej widać najmniejsze nawet zabrudzenia.

Stalowe

Chyba najpopularniejsze wśród klientów. Na rynku możemy wybrać producenta, gdyż niemal każdy oferuje stanowe sprzęty. Jeżeli mamy oko do szczegółów najlepiej kupić lodówkę, piekarnik, zmywarkę od jednego producenta, ponieważ kolor i faktura może się nieznacznie różnić.

Stanowe sprzęty pasują niemalże do każdej kuchni. Wyjątek stanowią kuchnie stylizowane na lata 50.

Czarne

Mają skrajne opinie. Dzielą ludzi na tych, którzy je kochają i nienawidzą. Z pewnością są nietypowe. Dobrze sprawdzą się w kuchniach z ciemnymi frontami, jeżeli zależy nam na tym, żeby sprzęt był możliwie jak najmniej widoczny. Na błyszczących czarnych sprzętach niestety widać odciski palców. Nie sprawdzą się w małych kuchniach, z jasnymi frontami meblowymi, gdyż stworzą za duży kontrast.

 

Kolorowe

Dla miłośników barw niektórzy producenci oferują sprzęty w kilku kolorach. Bardziej znane marki sprzętu AGD oferują czerwony i czasami kremowe. Kolorowe sprzęty będą pasowały do stylizowanych kuchni. W przypadku lodówek kolorowych większość jest produkowana w podobnej wielkości.

A może sprzęty pod zabudowę?

Można oszczędzić sobie kolejnych decyzji i zabudować lodówkę oraz zmywarkę. Czasami stanowi to jedyne rozwiązanie jeżeli zależy nam na ujednoliceniu całej kuchni. Choć w prawdzie nie zabudujemy wszystkich sprzętów, możemy wtedy ograniczyć ich widoczność do minimum.

Dokonując wyboru sprzętu, należy konsekwentnie zdecydować się na jeden kolor widocznych sprzętów AGD.