Włączniki światła wifi – dedykowane do inteligentnego domu

Myśląc o wyposażeniu inteligentnego domu zazwyczaj na myśl przychodzą różnego rodzaju czujniki, sensory elementy dzięki którym możemy tworzyć w pełni bezpieczny dom. Jednak w praktyce to nie tylko sensory i czujniki sprawiają, że dom jest dużo bardziej funkcjonalny. Dobrym przykładem są tutaj wszelkiego rodzaju urządzenia sterowane bezprzewodowo. Jak sama nazwa wskazuje inteligentny dom powinien być miejscem w którym wszystko będzie sprawnie działać do tego będzie w pełni innowacyjne. Takie są bez wątpienia włączniki światła wifi. Z pozoru zbędny gadżet, ale jak się okazuje w praktyce niezwykle przydatny.

Nowoczesne włączniki światła

Każdy z nas marzy o funkcjonalnym domu takim w  którym wszystko będzie działało jak za dotknięciem przysłowiowej czarodziejskiej różdżki. W dobie nowoczesnych technologii możliwe jest wdrożenie w domach coraz to lepszych udogodnień. Włączniki światła wifi sprawdzają się  pod tym względem idealnie. Dzięki nim możemy usprawnić działanie systemu oświetleniowego. Ich instalacja i zasada działania jest dziecinnie prosta. Wystarczy wybrać nowoczesne włączniki światła dedykowane do inteligentnego domu i odpowiednio je połączyć z urządzeniami smart. Większość modeli włączników światła (na wifi) można połączyć z aplikacją. Jest to dodatkowe ułatwienie szczególnie jeśli zajdzie potrzeba konfiguracji konkretnego urządzenia smart w naszym domu.

fot: Sonoff podwójny dotykowy włącznik światła wifi + sterowanie pilotem – produkt dostępny w sklepie Elty.pl

Czym kierować się przy wyborze włącznika światła?

Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na to jak wykonany jest włącznik światła i czy posiada sterowanie pilotem. Nie bez znaczenia jest również ogólna estetyka włączników. Nowoczesne włączniki światła można znaleźć w bogatej gamie kolorystycznej (do wyboru są włączniki białe, czarne, włączniki światła dotykowe). Większość włączników światła wykonana jest ze szkła hartowanego to sprawia, że prezentuje się on naprawdę designersko i bez większych problemów można go dopasować estetyką do każdego stylu wnętrzarskiego.