Wybieramy drzwi do mieszkania!

klamki drzwiowe

Wybór drzwi to nie lada wyzwanie. Muszą one pasować nie tylko pod kątem technicznym i gabarytowym, ale również wpisać się w nasz gust oraz nie odstawać od stylu mieszkania. Do tego trzeba dobrać odpowiednie klamki drzwiowe – wszystko brzmi nieco strasznie? Bez obaw! Chwila zastanowienia i doskonale będziesz wiedzieć, czego potrzebujesz Ty i Twoje mieszkanie. Wybór ten musi być jednak przemyślany – chyba nikt nie chce wydawać pieniędzy na wymianę drzwi co miesiąc?

Jakie drzwi wybrać do mieszkania?

Przede wszystkim wykonaj dokładne pomiary i zastanów się, czy drzwi mają być prawe, czy lewe – dzięki temu unikniesz rozczarowania, jakim jest za duża futryna lub obijające się o komodę drzwi. Ważne jest również to, na czym Ci zależy najbardziej. Jeśli chcesz po prostu oddzielić od siebie dwa pomieszczenia (na przykład w celu wyznaczenia przestrzeni do pracy), jednak zależy Ci na tym, aby dalej było w nich jasno i przyjemnie, warto rozważyć opcję, jaką są drzwi szklane – zarówno gładkie, jak i mleczne. Jeśli jednak zależy Ci na spokoju i ciszy, to z pewnością postaw na solidne, grube drzwi, które nie posiadają szklanych elementów. Czasami po prostu potrzebujemy odseparowania od siebie dwóch pomieszczeń, przy czym nie zależy nam na świetle ani odcięciu od dźwięków – na przykład stworzenie garderoby, spiżarni czy składzika. Właśnie wtedy doskonale mogą sprawdzić się drzwi harmonijkowe, które nie są drogie, a mogą bardzo pomóc.

klamki drzwiowe

A jakie klamki drzwiowe wybrać?

O ile wiemy, że klamki do drzwi wejściowych muszą być niezwykle solidne, tak klamki drzwiowe wewnętrzne traktujemy nieco po macoszemu. Dlaczego? Wydaje nam się, że nie muszą być one tak trwałe, jak klamki zewnętrzne, co jest oczywiście błędem. Złej jakości klamki mogą uszkodzić drzwi oraz nie działać tak, jak należy. Klamki wewnętrzne powinny również być traktowane jak element stylizacji domu – mogą one w piękny sposób ożywić drzwi i podkreślić aranżację. Warto więc wybierać klamki, które poleca producent, a także takie, które będą dodatkiem idealnym – te połączenie to sposób na sukces.

Klamki drzwiowe, jak i inne akcesoria do drzwi znajdziesz w sklepie https://handles.pl/.