Wyciskarki do soków – z czego można przyrządzić napoje?

Jabłko na talerzu

Sokoterapia to jedna z tych metod, które nie mogą zastąpić tradycyjnego sposobu leczenia przez lekarzy, jednak jest to doskonały dodatek do leczenia. Zdecydowanie warto także wprowadzić świeże soki do swojej codziennej diety. Dlaczego? Świeżo wyciskane napoje skutecznie poprawiają działanie organizmu i wpływają pozytywnie na ogólny nastrój. A czego poza warzywami i owocami możemy jeszcze przyrządzić napój? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.  

Dlaczego warto pić soki?

Świeżo wyciskane soki posiadają liczne witaminy i składniki mineralne, które wprost doskonale wpływają na działanie naszego organizmu. Poprawiają działanie układu pokarmowego oraz odpornościowego, dzięki czemu rzadziej łapiemy przeziębienie czy chorujemy na grypę. Soki eliminują braki składników odżywczych w naszym organizmie, co jednocześnie eliminuje występowanie pewnych objawów, a także poprawia wzrok, a nawet ogólne samopoczucie i nastrój. Znika także stres, zmęczenie i maleje możliwość wystąpienia chorób nowotworowych. 

Wyciskarki do soków i składniki

Oczywiście, nie wszystkie soki będą odpowiednie do sokoterapii. Soki, które możemy kupić w sklepach są często fermentowane lub przetwarzane w różny sposób. Takich nie powinniśmy spożywać, gdyż nie posiadają one żadnych składników odżywczych, a jedynie dużą ilość cukru, co zdecydowanie źle odbije się na naszej wadze. Powinniśmy postawić na urządzenie, dzięki któremu dość szybko uzyskamy napoje pełne niezbędnych składników odżywczych – mowa tutaj oczywiście o wyciskarkach do soków. Soki zazwyczaj wytwarza się z warzyw i owoców, ale nowoczesne urządzenia pozwalają nam postawić także na liście, zioła, korzenie (takie jak imbir czy kurkuma), młode zboże czy nawet trawy. Napój z trawy pszenicznej będzie doskonały dla nas, jeśli posiadamy pewne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Odpowiednie wyciskarki do soków można znaleźć na: https://www.energiazdrowia.pl/.