Wyłączniki ppoż – gdzie stosować?

wyłącznik ppoż

Wyłącznik ppoż do jeden z elementów, który należy do grupy urządzeń ochrony przeciwpożarowej. Jego działanie umożliwia odłączenie prądu, w przypadku pojawienia się pożaru. Dowiedz się, gdzie należy go stosować.

Specyfikacja wyłączników przeciwpożarowych

Stosowanie przeciwpożarowych wyłączników ppoż jest określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Dotyczą one warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w zakresie ochrony ppoż. Właściciele i zarządcy budynków powinni więc wyposażyć swoje obiekty w wyłączniki ppoż.

Jak działają wyłączniki przeciwpożarowe? Mają za zadanie odciąć dopływ prądu we wszystkich obwodach, poza urządzeniami niezbędnymi podczas pożaru. Wyłączniki ppoż powinny być stosowane w strefach pożarowych, które przekraczają 1000 m3.

Zastosowanie wyłączników ppoż

Wyłącznik prądu powinien znaleźć się przy głównym wejściu do budynku. Należy go umieścić w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, aby można było go szybko zlokalizować. Wyłączniki muszą być bardzo dobrze oznakowane. Do ich oznaczania zaleca się stosowanie tabliczek z normą PN-N-01256-4:1997. Wyłączniki ppoż powinny być instalowane w miejscach, gdzie ich montaż nie wpływa na normalną pracę pozostałych urządzeń i obiektu.

Szeroką gamę wyłączników ppoż znajdziesz w ofercie sklepu: https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Wylaczniki-przeciwpozarowe/558.