Wyposażenie magazynów

wózek widłowy

Magazyn to miejsce, które jest przeznaczone głównie w celu przechowywania towarów. Składane różne produkty są następnie przewożone przez odpowiednie firmy transportowe, najczęściej za pośrednictwem tirów, ciężarówek oraz większych pojazdów. Natomiast jakie wyposażenie i sprzęt jest potrzebny do utrzymania takiego miejsca? W czym możemy przechowywać towary i w jaki sposób możemy je transportować na obszarze magazynowym?

 

Pojemniki siatkowe, metalowe i palety

Standardowym sposobem na właściwe przechowywanie towaru są pojemnik siatkowe, metalowe oraz różnego rodzaju palety. Istotne jest, aby pojemniki były wykonane z trwałych materiałów oraz posiadały dodatkowe zabezpieczenia, które zagwarantują nam, że dany towar z nich nie wypadnie. Wypełnione kontenery powinny następnie zostać umiejscowione na regałach, które powinny się rozciągać na całej przestrzeni magazynu. Regały nie powinny przekraczać 4 metrów wysokości, ponieważ może nam to utrudnić nieco pracę. Odstępy między regałami powinny utworzyć alejki, które umożliwią następnie poruszanie się odpowiednich pojazdów do przenoszenia towarów.

 

Wózki widłowe używane i nowe

Kolejnym niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania magazynu są wózki widłowe. Pojazdy elektryczne mają za zadanie przewozić towary na terenie magazynu oraz przekładać je na konkretne regały. Ważne jest, aby pojazd był w stanie udźwignąć konkretny ładunek bez żadnych komplikacji, dlatego też limit ciężkości powinien być dostosowany do materiału jakim operuje dany magazyn. Wózki widłowe używane to z kolei świetna alternatywa dla firm, które chcą zaoszczędzić wydatki. Linde i Toyota to marki, które od lat produkują jedne z najlepszych wózków widłowych na rynku, dlatego warto się zaopatrzyć w pojazdy, które gwarantują nam przede wszystkim bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

 

Serwis wózków widłowych w Bydgoszczy

CWW Blum to sklep z pojazdami elektrycznymi przystosowanymi do transportu wewnętrznego i nie tylko. Firma oferuje swoim klientom sprzedaż i wynajem marki Toyota oraz Linde. Serwis wózków widłowych jest również dostępny w ofercie firmy. Nowe modele jak i wózki widłowe używane można znaleźć u dostawcy z Bydgoszczy.