Wyposażenie wypożyczalni samochodów

recepcja w wypożyczalni samochodów

W Polsce coraz częściej korzysta się z ofert wypożyczalni samochodów, choć niegdyś kojarzyło się to głównie z luksusem. Dziś, wypożyczalnie samochodów oferują nam wynajem aut w bardzo atrakcyjnych cenach. Rynek dostosowuje się do potrzeb swoich klientów, dlatego znajdziemy między innymi wypożyczalnie samochodów na godziny, na dni czy na kilometry. W co zatem powinna być wyposażona firma oferująca wynajem samochodów? Zawiercie ma ich kilka, a każda od siebie nieco się różni.

Recepcja

Recepcja to niemal serce każdego takiego miejsca. Powinna robić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych klientach i innych osobach z zewnątrz, dlatego zadbajmy o to, aby odpowiednio się reprezentowała. Pierwsze wrażenie jest niemal najważniejsze, bowiem człowiek ocenia osobę czy miejsce już po około 11 sekundach. Powinna znajdować się tutaj elegancka lada, na której znajdzie się miejsce na telefon, faks, komputer czy drukarkę. Ponadto zadbaj o porządek. Kluczyki oraz dokumenty powinny być w jednym miejscu, tak, aby łatwo można było je zlokalizować. Możesz trzymać te rzeczy w sejfie bądź w szufladzie z podziałem na przegródki.

Poczekalnia

To kolejny element bardzo istotny z punktu widzenia klienta. To tutaj klienci będą czekać na przyprowadzenie samochodu, dlatego istotne jest, aby klient mógł spocząć na wygodnym fotelu czy kanapie. W pomieszczeniu powinien znajdować się również dystrybutor wody, a także ekspres do kawy czy możliwość zrobienia sobie herbaty. Klientom na pewno miło się zrobi, jeśli na stoliku znajdą czasopisma czy magazyny związane z różnymi dziedzinami, ale także słodkości w postaci cukierków czy ciasteczek. Jeśli w pobliżu naszej floty znajdują się ciekawe atrakcje – wspomnij o tym! Przykładowo – firma LUK-Service oferująca wynajem samochodów Zawiercie (sprawdź) w swojej poczekalni zamieściła ulotki związane z okolicznymi zabytkami, takimi jak zamek w Bobolicach, w Ogrodzieńcu czy w Morsku.

recepcja w wypożyczalni samochodów

Garaż

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie kilku garaży dla twojej floty samochodów. Przechowywanie samochodów w garażu wpłynie korzystnie na stan blacharski aut. Między innymi pozwoli to uniknąć zjawiska korozji, ale również odśnieżaniu samochodów. Dobrze, jeśli wykopiesz w nim kanał. Jak wiadomo – każde auto podczas jego eksploatacji może doznać usterek. Jeśli będziesz miał tak zwany ,,kanał” łatwiej Ci je będzie zdiagnozować, a może i naprawić?