Zabudowany taras – nowe możliwości

Zabudowa tarasów cieszy się coraz większą popularnością. Taras, który jest przeszklony ma wiele zalet i warto z nich korzystać. Dlaczego warto zabudować taras? 

Cisza, bezpieczeństwo i dodatkowy pokój

Zabudowa tarasów to trend, który coraz wyraźniej widać na naszych osiedlach. Dla osób, które mieszkają na parterze jest to dodatkowe zabezpieczenie, które utrudnia włamanie. Dla osób mieszkających przy ruchliwych ulicach jest to sposób na wygłuszenie mieszkania oraz ograniczenie ilości kurzu, która wpada do mieszkań. Dla wszystkich jest to najłatwiejszy sposób na uzyskanie dodatkowych metrów mieszkania, które można wykorzystywać przez większą część roku.  

Młodzi rodzice w zabudowie tarasu widzą również sposób na ochronę dzieci. Dziecko nie wypadnie, nie będzie próbowało wsadzić główki między szczebelki i niczego nie wyrzuci. 

Zabudowa a przepisy

Zabudowa tarasów w budynkach wielorodzinnych może być wykonana tylko za zgodą wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Dodatkowo należy zgłosić zamiar zrobienia zabudowy do organu architektury i planowania przestrzennego. 

Jak wykonać zabudowę?

Istnieją dwie możliwości wykonania zabudowy tarasu. Zabudowa tarasów ramowa oraz bezramowa. W zabudowie ramowej wykorzystywane są profile aluminiowe, które dzięki swojej lekkiej konstrukcji w bardzo łatwy sposób pozwolą na otwieranie okien. Dzięki temu w letnie upały na balkon można wpuścić świeże powietrze, a w trakcie mycia okien przesuwać je tak, by mycie nie było za bardzo uciążliwe.  

Zabudowa tarasów bezramowa nie ogranicza ilości światła, która zagości na naszym tarasie. Jej wygląd jest bardzo subtelny i elegancki. Nie ingeruje w ogólną estetykę budynku. 

Zabudowa tarasów to rozwiązanie, które pozwala korzystać z balkonu i tarasu przez większą część roku. Inwestując w dodatkowe ogrzewanie na tarasie możemy zyskać dodatkowy metraż, który będzie można wykorzystywać przez okrągły rok. Jest to rozwiązanie, które pomaga powiększyć przestrzeń mieszkania. Więcej informacji na temat zabudowy tarasu znajdziesz na https://www.foga.pl