Zakup mieszkania deweloperskiego – 4 kroki do udanego zakupu

Nie brakuje chętnych którzy decydują się na zakup mieszkania deweloperskiego. Dość wysokie ceny mieszkań, nie odstraszają nabywców a jedynie rodzą pewne dylematy. Każdy kto chce nabyć mieszkanie deweloperskie powinien podejść do transakcji w dość rozsądkowy sposób, po to aby potem nie żałować swojej decyzji. Jak to zrobić, najlepiej trzymać kilku zasad.

Sprawdzony deweloper

Deweloperów, którzy oferują przysłowiowe gruszki na wierzbie nie brakuje. Nie brakuje i tych ,którzy nie potrafią wywiązać się z zawartych umów, czy tych którym zależy tylko na sprzedaży nieruchomości, nie zwracając uwagi na dobro klienta. To wszystko stwarza konieczność dość dokładnego przejrzenia ofert od deweloperów. Jeśli zamierzamy podjąć współpracę z konkretnym przez siebie wybranym deweloperem sprawdzmy jakie dotychczas tworzył on inwestycje, czy projekty były oddawane na czas. Dodatkowo zapytajmy o portfolio bądź rekomendacje. To wszystko przybliży nam bardziej działalność dewelopera.

Lokalizacja mieszkań osiedla

Wybór nieruchomości jest nierzadko podyktoany lokalizacją. To od niej zdecydowana większość nabywców zaczyna swoje poszukiwania wymarzonego “M”. Jeśli to możliwe sprawdźmy gdzie deweloper przeważnie buduje swoje mieszkania, bądź to gdzie zlokalizowane są osiedla. To pozwoli nam poznać jeszcze bardziej działalność danego dewelopera i wpłynać na decyzję zakupową.

Metraż mieszkania

Niemałe grono deweloperów specjalizuje się w tworzeniu mieszkań z małym metrażem. Przeglądając ofertę czy portfolio sprawdźmy więc z jakim metrażem sprzedawane są mieszkania. Ile mają pokoi, czy przynależy do nich piwnica, czy łazienka i wc są oddzielnymi pomieszczeniami.

Dodatkowe udogodnienia

Przeważnie większość nabywców wyznaje zasadę typu płacę!żądam!Dzieje się tak dlatego, że mieszkania nie należą do najtańszych inwestycji, a osoby kupujące nieruchomości przeważnie traktują je jako zakup na całe życie. Wiele osób przed zakupem sprawdza więc czy deweloper zadbał o tereny zielone wokół budynków, o odpowiednią ilośc miejsc parkingowych,  plac zabaw czy inne tego typu udogodnienia.  Dlatego też najlepiej zdecydować się na nieruchomość od polanego dewelopera. W każdym mieście takiego znajdziemy, przykładowo szukając nowego mieszkania w Rzeszowie warto zapoznać się z oferta dewelopera Apklan – nowe mieszkania w Rzeszowie tworzy z dbałością  każdy szczegół.