Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

inwestycje mieszkaniowe Rzeszów

Rynek mieszkaniowy gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat. Doprowadziło to do wzrostu zakupu nieruchomości wielu właścicieli mieszkań oraz inwestorów nieruchomości.

Oto lista miast w których powstają nowe inwestycje mieszkaniowe: Rzeszów, Kraków oraz Warszawa. To właśnie w tych miastach najaktywniej działają deweloperzy i inwestorzy indywidualni.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie od dewelopera?

  • niższe koszty transakcyjne w porównaniu z rynkiem wtórnym (brak podatku od czynności cywilno-prawnych);
  • sąsiedzi o podobnym do mnie stylu życia;
  • łatwość sprzedaży mieszkania;
  • możliwość uzyskania rabatu od dewelopera;
  • możliwość zakupu miejsca parkingowego/garażu;
  • brak prowizji dla agencji nieruchomości

Wybierając inwestycję mieszkaniową w postaci mieszkania od dewelopera możemy liczyć także ulgę podatkową. W praktyce oznacza to, że osoba nabywająca nieruchomość jest zwolniona z podatku od czynności cywilno- prawnych. Wysokość takiej opłaty wynosi 2% od nabywanej inwestycji mieszkaniowej, tak więc jest to spora oszczędność zwłaszcza, że ceny mieszkań to rząd kwoty często sześciocyfrowej.

Jedną z ważniejszych zalet zakupu mieszkania od dewelopera jest to, że możemy zaplanować sobie nasze wymarzone “m” poczynając od zera czyli tak jak tylko sobie tego życzymy. Dzięki czemu będziemy mogli wybrać każdy jego element wyposażenia według naszych upodobań i gustu.

Kolejnym bardzo istotnym punktem zalet zakupu nowego mieszkania jest to, że jest zdecydowanie jedną z najlepszych przyszłościowych inwestycji. Wiąże się to z tym, że jeśli w którymś momencie życia będziemy chcieli, bądź będziemy zmuszeni sprzedać mieszkanie, jego wartość rynkowa będzie na wysokim poziomie.

inwestycje mieszkaniowe

Mieszkania dla młodych

Na nowe mieszkania  może pozwolić sobie coraz więcej Polaków. Od kilku lat z inicjatywy rządu powstał program “Mieszkanie dla młodych”, którego celem jest pomoc osobom młodym przy zakupie pierwszego mieszkania z rynku wtórnego. Co więcej o dofinansowanie MdM mogą się ubiegać zarówno małżeństwa , rodziny, single, jak i osoby samotnie wychowujące dzieci. Jednak podstawowym kryterium do wzięcia udziału w programie pomocowym jest nieposiadanie wcześniej mieszkania czy domu na własność. Jeśli chodzi o nowe mieszkania Rzeszów tworzy je niemal na potęgę. Jest to jedno z miast w których można zaobserwować nie tylko duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania ale każdego roku powstają tu co i róż nowe inwestycje deweloperskie