Zastosowanie drzwi ogniowych

drzwi ogniowe

Drzwi ogniowe posiadają dwie bardzo istotne funkcje w pożarze; po zamknięciu tworzą barierę ochronną, która powstrzymuje rozprzestrzenianie się ognia, zaś po otwarciu zapewniają możliwość ucieczki z miejsca objętym ogniem.

Kategorie drzwi ogniowych

Każde drzwi ogniowe bez względu na to z jakiego rodzaju materiału zostały stworzone powinny posiadać odpowiednią klasyfikację. Taką dzięki której będzie możliwe zabezpieczenie przed pożarem. Główna kategoria drzwi przeciwpożarowych to ochrona przeciwpożarowa czyli czas w jakim mamy zapewnioną ochronę. Powszechnie dostępne drzwi ppoż posiadają 30 i 60 minutowa ochronę p.poż.

Ponieważ rozprzestrzenianie się dymu stanowi często jeszcze większe zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników pożaru.  Drzwi przeciwpożarowe powinny być dodatkowo wyposażone mogą być również wyposażone w elementy uszczelniające aby zapobiec przedostawaniu się dymu wokół krawędzi drzwi.

Certyfikowane drzwi przeciwpożarowe

Nikomu chyba przypominać nie trzeba, że zakup drzwi ogniowych nie powinien odbywać się gdziekolwiek. te specjalistyczne drzwi muszą posiadać odpowiednie certyfikaty dzięki którym zapewnia należyte bezpieczeństwo w sytuacji pojawienia się pożaru.

Producenci mogą więc certyfikować drzwi ogniowe zarówno w celu ich identyfikacji, jak również w celu zagwarantowania ich działania w sytuacji pożaru. Po wykonaniu zestawu drzwi są one przetestowane przez autoryzowane centrum testowe przeciwpożarowe, dopiero wtedy każde z zestawu otrzymuje certyfikację.

drzwi p.poż

Zakup drzwi ogniowych

Drzwi p.poż można kupić w niemal każdym sklepie oferującym materiały do budowy. Minus kupowania w tego typu miejsca jest natomiast tak, że istnieje mały wybór drzwi ogniowych. Dodatkowo jeśli zależy nam jakimś konkretnym rodzaju drzwi, tego typu sklepy nie mają ich na stanie co wiąże się z koniecznością zamówienia tak więc dla nas wydłużeniem czasu oczekiwania na produkt. najlepszym rozwiązaniem jest zakup drzwi ogniowych w miejscach, sklepach oferujących wyłącznie sprzęt i akcesoria dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Tego typu sklepy funkcjonują stacjonarnie i przez internet. jeśli zdecydujemy się na zakup takich drzwi w sklepie internetowym możemy dodatkowo doczytać na spokojnie pełna specyfikację i poznać ją szczegółowo.Jak również zobaczyć wybrane drzwi ogniowe w galerii produktów.

Przeczytaj też  http://www.straz.zagan.pl/Default.aspx?ArticleId=142