Zawory pneumatyczne – cechy i zastosowanie

zawory pneumatyczne instalacje

Zawory pneumatyczne to uniwersalny element instalacji. Powszechnie wykorzystywany jest zarówno w przemyśle, jak i gospodarstwach domowych. Prosta budowa zaworu i jego łatwa obsługa sprawia, że zawory pneumatyczne są jedne z częściej wybieranych rozwiązań.

Właściwości zaworów pneumatycznych

Do czego służą w zasadzie zawory pneumatyczne? Stosuje się je tam, gdzie mamy do czynienia z instalacjami w których przepływa jakieś medium. Medium może być w postaci płynnej, stałej lub gazowej. Zawory dobieramy w zależności od przeznaczenia, kierunku przepływu i natężenia danego medium. Zawory pneumatyczne z uwagi na funkcję mogą służyć do odcinania, otwierania, a także do regulowania przepływu danego medium w instalacji. Na rynku możemy znaleźć zawory wykonane z różnych materiałów. Zawory pneumatyczne najczęściej wykonuje się ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub stali kwasoodpornej.

Zastosowanie zaworów pneumatycznych

Zawory pneumatyczne są uniwersalne i sprawdzą się w różnych dziedzinach przemysłu. Bardzo często możemy je spotkać w budownictwie, instalacjach wodociągowych lub systemach grzewczych. Zawory pneumatyczne z odpowiednich materiałów możesz z powodzeniem zastosować nawet w trudnych środowiskach pracy. Zawory z mosiądzu czy stali nierdzewnej są dostosowane do pracy w wysokich temperaturach lub w instalacjach z zanieczyszczonym czynnikiem. Szeroką ofertę zaworów pneumatycznych znajdziesz u producenta zaworów Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/zawory-pneumatyczne,z,30.html.