Zlewozmywak do kuchni – jaki wybrać?

Chcesz kupić zlewozmywak? Jeśli chodzi o wybór najlepszego materiału zlewozmywaka do utrzymania w czystości, nie wszystkie typy są sobie równe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje materiałów zlewozmywaków są łatwe do utrzymania w czystości, a które nie.

Zlewozmywaki granitowe kompozytowe

Zlewozmywaki granitowe są zwykle produkowane z 80-95% kamienia granitowego i 5-20% żywicy. Daje to zlewozmywakom granitowym wiele pożądanych właściwości, jednocześnie obniżając koszty. Zlewozmywaki granitowe są nieporowate, co sprawia, że ​​są odporne na plamy. Ponadto są odporne na zarysowania i plamy wodne.

Jedyną wadą granitowych zlewozmywaków kompozytowych jest to, że większość środków czyszczących, takich jak wybielacz lub ocet, może z czasem powodować trawienie. Używanie środków czyszczących, które zawierają składniki kwasowe lub podstawowe, usunie wykończenie zlewu. Aby tego uniknąć, możesz użyć środka czyszczącego o neutralnym pH lub środka czyszczącego stworzonego specjalnie do powierzchni granitowych.

Zlewozmywaki szamotowe

Zlewozmywaki szamotowe to kolejna świetna opcja dla zachowania czystości, ale są o krok poniżej kompozytu ze stali nierdzewnej i granitu. Zlewozmywaki szamotowe są odporne na zarysowania i zalanie. Można go łatwo wyczyścić, po prostu przecierając powierzchnię wilgotną szmatką.

Zlewozmywaki szamotowe są również odporne na plamy, ale są podatne, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Chociaż nadal nie są porowate, mają tendencję do wchłaniania koloru z silnych substancji, jeśli są pozostawione przez dłuższy czas. Czasami mogą być trudne do usunięcia.

Miedziane Zlewozmywaki

Miedź to jeden z ciekawszych materiałów wykorzystywanych do produkcji zlewozmywaków. Miedź jest naturalnie antybakteryjna. Co oznacza, że ​​sam zabija większość bakterii na swojej powierzchni. Jednak ta właściwość jest znacznie osłabiona, jeśli na zlew zostanie nałożony uszczelniacz. Jest to coś do rozważenia, jeśli zdecydujesz się na miedziany zlew kuchenny.

Miedź jest również naturalnie odporna na rdzę i trudna do zaplamienia. Jeśli do mycia zlewu używane są agresywne chemikalia, jego odporność na rdzę może z czasem ulec zmniejszeniu.

Jakie meble na wymiar dobrać? MEBE Chorzów podpowiada

Remontując kuchnię należy zastanowić się nie tylko nad jej kolorem czy rodzajem frontów do mebli kuchennych. Zmiana aranżacji wymaga dużo więcej naszej ingerencji. Zlewozmywak to jedno z podstawowych narzędzi w kuchni, bez którego ani rusz. Do uzupełnienia warto jest postawić na meble na wymiar. Chorzów oraz MEBE tworzą idealnie zgrany zespół. Bliskość do całej konurbacji śląskich i zagłębiowskich miast pozwala na dostęp do szerokiej bazy klientów. Kuchnie i meble na wymiar od MEBE Chorzów to dobra decyzja. Więcej informacji na https://mebe.com.pl/meble-na-wymiar-chorzow-mebe/.