3 najczęściej wybierane podłogi

deski drewniane

Podłogi mają to do siebie, że powinny one być wykonane z trwałego materiału. W końcu nie robimy remontu co pół roku, tylko często odbywa się to raz na kilka lat. Co więcej, decydując się na wymianę podłogi interesuje nas również jej wygląd. Musi być ona przede wszystkim estetyczna, ponieważ jest ona w dużej mierze eksponowana.

1. Panele podłogowe

Niewątpliwie to jeden z najpopularniejszych wyborów polaków. Dlaczego? A no, dlatego, że panele podłogowe są po prostu tanie. Często podczas promocji możemy je kupić już za 14 zł za metr kwadratowy. Oczywiście, są i droższe, bowiem ich ceny dochodzą często nawet do 100 zł za metr kwadratowy. Rozbieżność jest dosyć spora, ponieważ wszystko zależy od właściwości konkretnego panelu, między innymi od klasy ścieralności i innych czynników. Nie jest to naturalne drewno, jest to tworzywo sztuczne, a co najważniejsze nie ma tutaj żadnych dodatkowych kosztów związanych z cyklinowaniem czy malowaniem.deski drewniane

2. Deski drewniane

Coraz popularniejsze stają się deski drewniane, które są znacznie droższe aniżeli panele podłogowe. Wszystko dlatego, że deski drewniane, jak sama nazwa wskazuje – wykonane są z naturalnego drewna, który zdecydowanie dyskwalifikuje inne, sztuczne tworzywa. Deski drewniane Venifloor mają rdzeń o podwyższonej wytrzymałości. Podobnie jak w przypadku paneli podłogowych, tak i tutaj nie mamy żadnych dodatkowych kosztów (chodzi np. o cyklinowanie).

3. Kafle

Kafle są wykładane już nie tylko w łazience. Znajdziemy je również w kuchni, ale także coraz częściej w salonach czy sypialniach. Dobrej jakości kafle kosztują dosyć sporo i dają naprawdę ładny efekt. Wówczas aranżacja jest chłodna, jednak jeśli chodzi o zachowanie czystości to kafle chyba są podłogą, którą najłatwiej zachowamy w czystości.