Przemysłowe odkurzacze mobilne – typy i zastosowanie

Fabryka

Odkurzacze mobilne, jakie stosuje się w rozmaitych gałęziach przemysłu, to urządzenia, które stale zyskują coraz większą popularność. Cechują się one dużą siłą zasysania oraz dość dużą pojemnością. Tego typu odkurzacze skutecznie usuwają liczne zanieczyszczenia, które powstają jako efekt uboczny działania maszyn produkcyjnych. Do zanieczyszczeń, o których tutaj mowa, zaliczamy między innymi wióry, pyły, płyny czy metale ciężkie. Tego rodzaju urządzenia mają za zadanie przede wszystkim zapewnić i utrzymać czystość w miejscu pracy, ale także i odzyskiwanie materiału (o ile to możliwe), odpylanie w trakcie procesu produkcyjnego czy transportowanie danych substancji. Odkurzacze mobilne dzięki temu, iż utrzymują w miejscu pracy należyte warunki wpływają pozytywnie na zdrowie i życie pracowników, którzy mogą mieć kontakt ze szkodliwymi zanieczyszczeniami powodującymi nawet raka. Ponadto zachowanie czystości w fabrykach czy przy taśmach produkcyjnych wydłuża także żywotność urządzeń i maszyn i, co za tym idzie, obniżają koszty związane z ich eksploatacją. Zdecydowanie tego typu urządzenia powinny znaleźć się w każdej fabryce i innych tego rodzaju miejscach. Najwyższej jakości odkurzacze mobilne można zakupić bądź nawet wynająć na https://amano.com.pl/

Rodzaje odkurzaczy mobilnych

Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę typów odkurzaczy mobilnych, jakie należy dobrać odpowiednio do występujących warunków, w jakich urządzenie ma pracować. Różne rodzaje odkurzaczy posiadają oczywiście różne właściwości, parametry i, jak już wspomnieliśmy, zastosowanie. Wyróżniamy odkurzacze:

  • jednofazowe,
  • trójfazowe,
  • specjalistyczne do cieczy,
  • o większej mocy,
  • atex (które stosuje się w przypadku substancji szczególnie niebezpiecznych, wybuchowych). 

Zastosowanie

Odkurzacze mobilne różnego typu stosuje się na szeroką skalę w dosłownie każdej branży przemysłowej – między innymi w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, budowlanym, metalurgicznym, energetycznym, zbrojeniowym, paliwowym, rolniczym czy odzieżowym, włókienniczym oraz skórzanym.