Najmodniejsze kolory wnętrz w 2017

kolory wnętrz

Jak co roku możemy obserwować nowe trendy w różnych dziedzinach, dotyczą one także branży aranżowania wnętrz. Wielu światowych, jak i polskich projektantów wskazuje, co będzie na topie przez kolejne dwanaście miesięcy. Jest to dobry pretekst do tego by odmienić, odświeżyć nieco wnętrze naszego mieszkania.

Must have 2017 roku

Kolorem zdecydowanie dominującym w roku 2017 według zespołu Dulux jest Szary Denim. Według nich głęboki odcień niebieskiego znakomicie oddaje to, w jaki sposób odbieramy świat.

“To barwa, po którą sięgają projektanci mody, dekoratorzy wnętrz i graficy, a jednocześnie – kolor ścian, który odzwierciedla nasz styl życia – mówi Heleen van Gent, Creative Director w Dulux Global Aesthetic Center.”

zielen butelkowa

Kolory natury

Kolejnymi kolorami na które warto zwrócić uwagę są odcienie beżu i bieli. Barwy te nawiązują do natury i bezpośrednio kojarzą się z jej obcowaniem. Mają pomóc ukoić zmysły i komponować się  z popularnym w ostatnim czasie stylem rustykalnym. Jeśli mowa o kolorach natury nie może zabraknąć w tym sezonie zieleni – szczególnie atrakcyjna będzie zieleń butelkowa i szmaragdowa.

Myśląc o zmianie koloru nie musimy od razu malować ścian, można pokusić się na zmianę np. jednego dodatku, który pomalujemy w modnym kolorze. Pomoże nam to na pewno ożywić wnętrze i wprowadzić nową energię do naszego domu.

architekt wnetrz Wrocław

Specjalista doradzi

Jeśli brakuje nam pomysłu na ożywienie  wnętrza, najlepiej poradzić się specjalisty. Architekt wnętrz Wrocław zadba o przyjazny klimat wnętrza i jednocześnie spójną identyfikację we wnętrzu. Ponadto korzystając z porady architekta wnętrz będziemy mieć pewność, że oferowanymi zmianami będziemy mogli cieszyć się zdecydowanie dłużej. Zwykle wykwalifikowany architekt wnętrz jest w stanie zaproponować projekt wnętrza w oparciu o aktualne bądź nadchodzące trendy.