Nowczesne drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzne Kraków

Nowoczesne drzwi wewnętrzne są ważnym elementem każdego domu. Jeśli szukasz eleganckich drzwi prowadzących do salonu albo prostych, lecz solidnych drzwi do garderoby, to warto abyś posiadał podstawową wiedzę na ich temat. Ułatwi Ci to dokonanie trafnego zakupu. Zapraszamy do naszego krótkiego artykułu.

Drzwi panelowe oraz płytowe

Niektóre rodzaje nowoczesnych drzwi wewnętrznych są dużo bardziej popularne niż inne. Drzwi panelowe są jednymi z najczęściej wykorzystywanych nowoczesnych drzwi wewnętrznych. Drzwi płytowe są również bardzo popularne wśród rodzajów nowoczesnych drzwi wewnętrzne, a są znacznie prostsze w konstrukcji niż ich odpowiedniki w panelu. Drzwi płytowe są gładkie po obu stronach i generalnie nie posiadają zbędnych dodatków, dzięki czemu są tanie i ekonomiczne.

Drzwi przesuwane

Drzwi przesuwne są obecnie także bardzo popularne. Przede wszystkim zajmują niewiele miejsca. Drzwi przesuwne otwierają się przesuwając tam iz powrotem, zamiast rozchylać się do zewnątrz, jak klasyczne drzwi.

Drzwi w stylu francuskim

Francuskie drzwi wewnętrzne są jednymi z najbardziej eleganckich i eleganckich drzwi wewnętrznych. Francuskie drzwi charakteryzują się tym, że posiadają przynajmniej jeden przezroczysty lub nieprzezroczysty panel. Najczęściej wykonany jest ze szkła. Francuskie drzwi wyglądają świetnie w różnych rodzajach pomieszczeń, ale przede wszystkim w pokojach, gdzie częściej będą zostawiane otwarte niż zamknięte.

Drzwi p.poż

Co prawda nie jest to model, który dobrze się prezentuje we wnętrzu domu czy mieszkania, mimo to warto je montować ze względów bezpieczeństwa. W każdej chwili może dojść do zaproszenia ognia, drzwi p.poż to pewnego rodzaju bariera ochronna, która zabezpiecza miejsca nie objęte ogniem i pozwala na sprawna ewakuację w sytuacji wybuchu pożaru.

Podsumowanie

Nowoczesne drzwi wewnętrzne są zazwyczaj wykonane z typowych materiałów podstawowych. Drewno nadal jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji drzwi wewnętrznych. Zapewnia ono klasyczny i elegancki wygląd oraz gwarantuje solidność i wytrzymałość. Drzwi wewnętrzne drewniane wykonane są różnych gatunków drewna, ale można wymienić kilka najbardziej popularnych wykorzystywanych do produkcji drzwi. Należą do nich między innymi orzech, jałowca, wiśnia, klon i topola.