Eleganckie wieszaki – ich rola w budowaniu ekspozycji sklepu

Trudno byłoby sobie wyobrazić sklep odzieżowy bez manekinów, wieszaków, stojaków. Każdy ten element stanowi niejako ekspozycję sklepu. W końcu to, jak zaprezentujemy daną odzież bardzo często ma wpływ na proces zakupowy. Dość oczywistym jest, że klient chętniej kupi sukienkę, którą widzi na wieszaku sklepowym niżeli tą, która leży poskładana na sklepowej półce. Jednak jak się okazuje sama ekspozycja towaru to nie wszystko, liczy się to w jakiej formie jest ona wykonana. Czy rozmiar odzieży jest dopasowany do rozmiaru stojaka na którym jest prezentowana, czy spodnie wiszą na odpowiednim wieszaku.

Eleganckie wieszaki

W sklepach można spotkać różne wieszaki, na których eksponowana jest odzież. Można zauważyć tradycyjne wieszaki sklepowe na ubrania ale i takie, które wyróżniają się od reszty mowa chociażby o wieszakach metalowych. Tutaj przykłady wieszaków sklepowych na ubrania: http://hek-m.pl/44-wieszaki

W butikach, w których eksponowana jest ekskluzywna odzież, warto zainwestować właśnie w wieszak metalowy. Do wyboru są przeważnie te w kolorze złotym bądź srebrnym. Nie trzeba nawet sobie wyobrażać, że odzież na takim wieszaku będzie prezentować się znakomicie bo zdecydowanie tak będzie! Dla przykładu chcąc wystawić w sklepie na pierwszy ogień elegancką sukienkę, można ją zawiesić chociażby na takim wieszaku metalowym.

 

Dobór wieszaka do odzieży

Mimo, iż wieszaki kojarzone są z akcesorium, które zawsze wygląda tak samo, ma hak i długie ramię to w praktyce prezentują się nieco inaczej. A właściwie każdy wieszak ma inne przeznaczenie. Jeden będzie idealny do spodni podczas gdy inny do zawieszenie bielizny czy lekkiego swetra. Wybierając więc wieszak sklepowy należy wziąć pod uwagę to jaką odzież chcemy na nim zawiesić. Jeśli mają to być przykładowo ciężkie spodnie, najlepiej wybrać bardziej solidny wieszak wykonany np. z drewna albo mocnego plastiku. Jeśli zaś chcemy powiesić spódnice może przydać się wieszak plastikowy z klamerkami. Wybór wieszaków sklepowych jest naprawdę spory. Małe duże, drewniane czy z metalu dostępne w wielu formach – specjalnych do spodni, sukienek, garniturów czy kompletów.