Idealny polar dla strażaka, czyli jaki?

polar strażacki od firmy Barnabee

Strażacy na co dzień biorą udział w wielu niebezpiecznych akcjach oraz zadaniach mających na celu pomoc społeczeństwu. Muszą mieć oni zapewnioną odpowiednią odzież oraz środki ochrony indywidualnej. Elementy te mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo strażaków oraz ich komfort. W niniejszym materiale przyjrzymy się bliżej odzieży “uzupełniającej”, którą każdy strażak powinien mieć w swojej szafie. Zapraszamy!

Must have każdego strażaka – polary i koszulki

Przede wszystkim warto pamiętać, że strażak poza ubraniem bojowym i galowym, musi posiadać ubranie do stosowania “na co dzień”. W końcu spędzając czas w jednostce lub remizie trudno spodziewać się, aby strażacy przebywali w pełnym umundurowaniu. Odzież “basicowa” dla strażaków aż tak nie odbiega od ubioru większości z nas. Zatem w szafie każdego strażaka powinny znaleźć się:
– koszulki bawełniane: t shirty lub polo – wedle uznania
– bluzy z kapturem lub bez,
– ciepłe polary strażackie,
– czapki z daszkiem na lato oraz czapki zimowe.

Nie ma co ukrywać, powyższe elementy odzieży – zwłaszcza polary i koszulki – zawsze się przydadzą. Zagwarantują komfort cieplny podczas wykonywania różnych prac w jednostce i nie tylko.

Na co zwracać uwagę przy wyborze polaru strażackiego i koszulki?

Aby koszulki i polary były przyjemne w użytkowaniu i noszeniu, powinny być wyprodukowane z odpowiednich materiałów. Koszulki strażackie najlepiej, aby były w 100% bawełniane, polary zaś powinny być mieszanką bawełny i poliestru (przy czym bawełny powinno być zdecydowanie więcej). Takie połączenie zapewni wygodę noszenia, gdyż materiał będzie bardziej elastyczny i rozciągliwy. Bawełna natomiast jest świetnym materiałem, który pozwala uniknąć przepoceń – doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz.

Polary strażackie i koszulki – czym się wyróżniają?

Koszulki i polary strażackie zwykle oznaczone są odpowiednimi naszywkami i emblematami. To właśnie te elementy nadają odzieży typowo strażackiego charakteru. Świetnej jakości naszywki strażackie wykonane metodą haftu komputerowego oferuje sklep internetowy https://www.barnabee.pl/. Warto nadmienić, że oferowana tam odzież i naszywki można w pełni spersonalizować do swoich potrzeb i preferencji.