Inteligentna żarówka – Smart rozwiązanie za kilkadziesiąt złotych

żarówki

Rozwiązania typu smart dom kojarzą się z luksusem i dla wielu nieosiągalnym pułapem cenowym. Nic bardziej mylnego. Za sprawą popularyzacji inteligentnych rozwiązań i wejścia na rynek marek niszowych rozwiązania smart stały się bardziej przystępne cenowo, w tym urządzenia takie jak żarówki.

Ideą urządzeń typu smart jest możliwość zdalnej kontroli urządzeń. Zmiana barwy światła, włączenie gniazdka itp ma być możliwe z poziomu aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. To wszystko wcale nie musi słono kosztować. Doskonałym przykładem na to są inteligentne żarówki marek takich jak Gosund.

Czym są inteligentne żarówki?

Inteligentne żarówki emitują światło LED, które można zdalnie sterować i dostosowywać za pomocą technologii sterowanej głosem lub manualnie w aplikacji mobilnej. Inteligentne oświetlenie jest często połączone z Alexą, Asystentem Google lub innym asystentem inteligentnego domu, a nawet można nim sterować za pomocą procedur inteligentnego domu .

Dzięki inteligentnym asystentom inteligentne żarówki mogą komunikować się z innymi inteligentnymi urządzeniami w Twojej sieci, takimi jak urządzenia czy systemy rozrywki.

Jak działają inteligentne żarówki?

Inteligentne żarówki mogą działać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest łączenie się z Internetem przez Wi-Fi drugim połączenie sieciowe z innym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth.
Łączność żarówek umożliwia użytkownikom włączanie i wyłączanie światła za pomocą sterowania głosowego lub procedur inteligentnego domu lub zdalnie za pomocą aplikacji na smartfony, takimi jak np. TUYA Smart.
Za sprawą możliwości zdalnego sterowania nie musisz już wstawać, aby użyć włącznika światła przez proste polecenie możesz włączyć każde światło w budynku wykorzystujące inteligentne żarówki.

Z czym są kompatybilne inteligentne żarówki?

Większość inteligentnych żarówek działa z Wi-Fi lub Bluetooth. Jeśli nie masz inteligentnej centrali domowej, możesz sterować żarówką za pomocą aplikacji na smartfona. Połączenie inteligentnych żarówek z domowymi stacjami pomoże w komunikacji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.