Najlepsze zestawy do konwersji roweru na elektryczny – na co zwrócić uwagę?

konwersja roweru na elektryczny

Konwersja roweru na elektryczny to świetny sposób na unowocześnienie swojego tradycyjnego roweru za stosunkowo niską cenę. Taka modyfikacja jest możliwa, dzięki szerokiej gamie zestawów do konwersji.

Konwersja roweru na elektryczny

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów zestawów do konwersji roweru na elektrycznych. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wykorzystania roweru. Jeżeli chodzi o silnik, możemy skorzystać z wersji montowanej centralnie lub w przedniej i tylnej piaście roweru. Każde z rozwiązań niesie za sobą wady i zalety, a także przeznaczone jest do konkretnego stylu jazdy. Napęd na przednie koło jest bardzo proste w instalacji. Nie nadaje się jednak do jazdy po mokrej nawierzchni, z uwagi na brak przyczepności. Napęd na tylne koło świetnie sprawdzi się do nieutwardzonej powierzchni. Może być jednak odczuwalne nierównomierne ułożenie środka ciężkości. Najbardziej optymalnym, jest więc zastosowanie napędu centralnego. Masa rozkłada się równomiernie, co poprawia komfort podczas jazdy.

Ważnym elementem podczas wybierania zestawu do konwersji jest także bateria. Powinna cechować się długą żywotnością i dużą pojemnością. Do rowerów elektrycznych, najczęściej stosuje się baterie litowo-jonowe.

Szeroką gamę zestawów do konwersji znajdziesz w ofercie sklepu Energy Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/zestawy-do-konwersji/.