Oświetlenie łazienkowe – na co warto postawić?

Oświetlenie jest istotnym elementem w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania czy domu. To właśnie ono sprawia, że wnętrze staje się przytulniejsze, dzięki ciepłemu światłu czy też nieco chłodniejsze, dzięki barwie zimnej naszego światła. Niemal w każdej łazience zdarza się, że mamy kilka różnych źródeł światła. Jeśli masz tylko oświetlenie główne – dowiedz się więcej na temat oświetlenia łazienkowego.

Oświetlenie główne

Oczywistym jest, że w każdej łazience, jak i w każdym pomieszczeniu znajduje się główne źródło światła, które ma za zadanie oświetlić nam całe lokum. Główne oświetlenie w łazience powinno być umieszczone na samym środku, tak, by światło sięgało niemal każdego zakamarka. To światło przydaje się do codziennej, porannej toalety. Genialnie sprawdza się podczas wykonywania codziennych czynności. W zależności od naszej preferencji mamy możliwość zdecydowania o barwie światła. Najlepiej sprawdzą się tutaj lampy sufitowe, które nie posiadają zbędnych elementów, które mogą się kurzyć lub rdzewieć (bo przecież w łazience jest duża wilgotność). Ciekawe oświetlenie proponuje nam marka Philips, HUE czy też Massive.

Oświetlenie lustra

Co więcej, w każdej łazience znajduje się lustro. Przeważnie jest ono nad szafką z umywalką nablatową lub też bez umywalki. Jednak oświetlenie lustra szczególnie przydaje się podczas wykonywania makijażu tudzież podczas golenia się. Te czynności wymagają szczególnej precyzji, dlatego też bardzo ważne jest, aby były one odpowiednio oświetlone. Często możemy znaleźć lustro z oświetleniem wraz z szafką z umywalką nablatową. Za jednym zakupem mamy cztery istotne elementy, a mianowicie lustro, w którym możemy się przeglądać, ale też oświetlenie, które przydatne jest szczególnie podczas makijażu, ale także szafka, w której można trzymać różne niezbędne produkty w łazience oraz… umywalka nablatowa, a jej zastosowania przecież nie trzeba tłumaczyć.

szafka z umywalką nablatową

Oświetlenie strefy kąpielowej

Jeśli posiadamy w naszej łazience prysznic – ciężko będzie nam dodać tam nieco światła. Jednakże jeśli posiadamy wannę wolnostojącą mamy tutaj większe pole manerwu. Kto z nas nie pragnie romantycznej kąpieli przy klimatycznym świetle? Można pomyśleć wówczas o kinkietach nowoczesnych, które też dodadzą specyficznej atmosfery naszemu pomieszczeniu.

Jak widać – w każdej łazience powinny znaleźć się trzy źródła światła. Jeśli nasza łazienka jest stosunkowo mała możemy pomyśleć jedynie o oświetleniu znajdującym się nad szafką z umywalką nablatową oraz o oświetleniu głównym. Z kolei jeśli mamy większą powierzchnię w łazience warto także pomyśleć o kinkietach nowoczesnych, które dodadzą klimatu podczas wieczornych kąpieli.