Podstawowe informacje konstrukcji stalowych – zastosowanie i rodzaje

Konstrukcje stalowe - most

Konstrukcje stalowe to budowle, których elementy są wykonywane ze stali. Wytrzymałość i tania produkcja powoduje, że są one wykorzystywane w przemyśle i budownictwie. Warto również zwrócić uwagę, że prefabrykowane elementy stalowe wyróżniają się lekką konstrukcją i niezwykłą trwałością. Dlatego w dalszej części artykułu zdradzimy szczegóły na temat konstrukcji stalowych.

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Ze względu na swoje funkcję oraz wytrzymałość konstrukcje stalowe wykorzystuje się w różnego typu przedsięwzięciach, dlatego są one też bardzo popularnym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców. Mogą być one stałe lub tymczasowe. Stalowe konstrukcje tymczasowe znajdują swoje zastosowanie w przypadku konieczności rozbudowy budynków wielkopowierzchniowych o dodatkową przestrzeń. W związku z tym transportuje się gotowe elementy i łączy w całość. Za ich pomocą tworzy się hale handlowo-usługowe, hale produkcyjne, magazyny, chłodnie, mroźnie, sortownie, sklepy, supermarkety, salony, myjnie, obiekty sportowe i wiele innych budynków, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości terenowych.

Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzą się także przy projektach takich jak: kontenery, kominy, drzwi przemysłowe, barierki, budynki niekomercyjne oraz elementy ciągów komunikacyjnych – w tym schody i balustrady.

Podstawowe rodzaje konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe można podzielić na trzy główne typy, do których należą między innymi:

  • Konstrukcje szkieletowo – prętowe, które wykorzystuje się w formie kratowej lub pełnościennej do wznoszenia hal i magazynów. Dodatkowo mogą one pełnić funkcję szkieletu a także wspomagać konstrukcje dachowe.
  • Szkieletowe konstrukcje prętowo-ciągowe wykorzystywane są przy dużych projektach.
    Konstrukcje powierzchniowe wykorzystuje się przy tworzeniu zbiorników.

Konstrukcje stalowe od sprawdzonej firmy Metal Service

Jedną z najlepszych firm, która oferuje konstrukcje stalowe na terenie Krakowa jest metal Service. Firma ta jest wiodącym przedsiębiorcą na rynkach Unii europejskiej. Bowiem oferuje solidnie wykonane armatury o szerokim zastosowaniu a także konstrukcje stalowe. Wykonywane są także remonty kotłów parowych i wodnych na najwyższym poziomie. Firma kompleksowo zajmuje się każdym projektem, a także wspiera przez cały proces inwestycyjny.

Więcej informacji na temat Metal Service można znaleźć na stronie internetowej:

https://metalservice.info.pl/konstrukcje-stalowe-krakow/