Tego nie wiedziałeś o stanowiskach kasowych

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się boksy kasowe. Nie jest sztuką kupić tani boks kasowy. Ciężko jest znaleźć boks, który jednocześnie będzie atrakcyjny wizualnie i tani. Dodatkowo musi być też dopasowany do sklepu.

Czym są stanowiska kasowe?

Czasami to drobiazgi odpowiadają za komfort pracy i obsługę klientów. Boksy kasowe mają swobodnie kształtować stanowiska kasowe. Do indywidualnych potrzeb sklepu trzeba dopasować układ przestrzenny oraz funkcje boksu. Nieumiejętne dobieranie gabarytów kas jest częstym błędem popełnianym przez właścicieli handlowych placówek. Może się okazać, że mebel nie jest w pełni wykorzystywany lub zajmuje zbyt dużą powierzchnię. Najlepiej zakupić boks kasowy u renomowanego producenta, który od dłuższego czasu działa na rynku i cieszy się naprawdę pozytywną opinią. Niedostosowanie kasy do elektroniki używanej jest kolejnym ważnym problemem, na który trzeba zwrócić uwagę. Na ergonomię pracy kasjerów mogą mieć wpływ także drobiazgi, które są na pierwszy rzut oka niewidoczne. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie na zadowolenie klientów. Poczytaj na ten temat na stronie https://www.tarpom.com.pl/boksy-i-stanowiska-kasowe/ Każdy producent wyposaża swoje kasy w dodatkowe akcesoria.

Wymiary boksów kasowych

Niedostosowanie wymiarów boksu do przestrzeni sklepowej to także bardzo częsty błąd. Od około 2500 zł zaczynają się już ceny najtańszych mebli kasowych. Należy jednak pamiętać, że niektóre kasy mogą nawet kosztować kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli chcesz wyposażyć sklep w kasowy boks to musisz przygotować się na wydatek 2500-10 000 zł. Ze względu na rodzaj boksu jest ta cena zróżnicowana. Boks może być z taśmą podawczą lub bez. Wśród dodatkowych elementów można wymienić gniazda prądowe, maszty, lampy oraz szafki. Za 1500 zł można kupić model z płyty wiórowej, który cechuje się najmniejszą wytrzymałością. Zdecydowanie drożej wychodzą boksy stalowo-aluminiowe oraz boksy stalowe. Ich ceny rozpoczynają się do 3000 zł. Na wydatek minimum 5000 zł musi być przygotowany inwestor, który preferuje boksy z przesuwną taśmą. W każdym sklepie kasa musi mieć specjalnie wydzieloną przestrzeń.