Tytanowe naczynia – gwarancja zdrowego gotowania

Kupując nowe naczynia do gotowania, chcesz mieć pewność, że są one bezpieczne i nie będą reagowały na gotowane jedzenie. Niektóre metale reagują z kwasami lub zasadami zawartymi w żywności, tworząc inne związki chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Dlaczego wybieramy tytanowe naczynia?

Czysty tytan jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ jest stabilny, odporny i nie reaguje z chemikaliami zawartymi w żywności. Co więcej, nie ulega degradacji przy ciągłym kontakcie z produktami spożywczymi, dzięki czemu nie zmieni smaku tego, co gotujesz.

Bezpieczeństwo naczyń kuchennych z dodatkiem tytanu zależy od jakości podstawy lub rdzenia oraz materiałów użytych w powłoce. W przypadku zastosowania wysokiej jakości powłoki tytanowej naczynia kuchenne będą miały nieprzywierającą powierzchnię, która umożliwia gotowanie potraw z niewielką ilością oleju.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrej jakości naczynia tytanowe są odporne na zarysowania przy wielokrotnym używaniu przyborów kuchennych. Nawet jeśli zewnętrzna warstwa zostanie przypadkowo zarysowana, Ty i Twoja rodzina będziecie bezpieczni. Tytan nie jest toksyczny i nie powoduje żadnych alergii ani skutków ubocznych po przypadkowym spożyciu.

naczynia tytanowe

Jak konserwować naczynia tytanowe?

Chociaż nie wymaga dużej pielęgnacji, odpowiednia konserwacja i czyszczenie naczyń tytanowych gwarantuje, że będą dobrze wyglądać i służyć przez długi czas. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących konserwacji.

  • Nie trzymaj tytanowego garnka lub patelni na dużym ogniu dłużej niż minutę lub dwie przed dodaniem jedzenia. Tytan szybko się nagrzewa, a nadmierne ciepło może wpłynąć na kolor patelni.
  • Nadmierne tarcie i zarysowanie warstwy tytanu ją zniszczy. Zaraz po zakończeniu gotowania użyj myjki lub miękkiej gąbki z łagodnym detergentem do czyszczenia naczyń kuchennych. W przypadku twardych pozostałości napełnij garnek wodą i pozwól mu się zagotować, aby usunąć zablokowane cząstki.
  • Unikaj używania ściernych narzędzi czyszczących, takich jak wełna stalowa, do czyszczenia naczyń z tytanu.

Naczynia z tytanu od Borner

Kompozyt ceramiczno tytanowy to jeden z lepszych materiałów stworzonych do zwiększenia efektywności naczyń kuchennych. Naczynia z tytanu od producenta Borner to przede wszystkim gwarancja zdrowia oraz sprawnego gotowania. Na https://borner.pl/ możecie znaleźć wiele różnych opcji związanych z zakupem tytanowych naczyń, w tym: garnków i patelni.