Wybierasz przedszkole integracyjne w Tychach? Sprawdź, co należy wiedzieć

Pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo ważny moment nie tylko w życiu dziecka, ale również jego rodziców. Staje się on częstym tematem rozmów, a także przedmiotem licznych przygotowań. Mowa tutaj na przykład o kompletowaniu wyprawki czy przygotowaniach malucha na nową sytuację.

W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane jest przedszkole integracyjne w Tychach. To placówka polecana przez rodziców, którzy chcą najlepiej przygotować swoją pociechę na przyszłe pójście do szkoły. Sprawdź, co warto wiedzieć o wspomnianym przedszkolu. 

Przedszkole integracyjne – co je wyróżnia?

Wielu rodziców zastanawia się, czy przedszkole integracyjne w Tychach będzie dobrym wyborem dla ich malucha. Właśnie dlatego warto poznać bliżej specyfikę tej placówki.

Przede wszystkim w przedszkolu integracyjnym w jednym oddziel mogą się uczyć dzieci zdrowe, a także te ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mowa tutaj na przykład o zespole Aspergera, niepełnosprawności intelektualnej czy ruchowej. Każdy uczeń ma zapewnioną najlepszą opiekę, a także możliwości rozwoju. Sprzyjają temu liczne zajęcia dodatkowe, specjalnie wyposażone sale, w pełni dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, a także wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dzięki temu każdego dnia dzieciaki mogą realizować swoje pasje, zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania otaczającym je światem.

Przedszkole integracyjne w Tychach -dobry wybór dla Twojego dziecka

Przedszkole integracyjne w Tychach to idealne miejsce dla każdego dziecka. Maluchy mogą czuć się tam bezpieczne, a liczne zajęcia dodatkowe sprzyjają poznawaniu nowych rzeczy, odszukiwaniu własnych pasji i integracji. Przykładem takiego miejsca jest Akademia Rozwoju Otwarte Okno. Więcej informacji o tej placówce można znaleźć na stronie: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/