Wygląd mieszkania deweloperskiego

Mieszkania deweloperskie

Mieszkania w stanie deweloperskim są coraz bardziej popularne. Większość osób decyduje się właśnie na zakup takiego mieszkania, w przeciwieństwie do rynku wtórnego. Stan deweloperski nie jest określony prawnie, dlatego wiele osób błędnie określa ten termin.

Stan deweloperski

W prawie budowlanym nie znajdziemy precyzyjnej informacji na temat tego, w co powinno być wyposażone mieszkanie w stanie deweloperskim. Musimy o to zadbać w zapisach umowy. Deweloper przygotowując taką umowę, powinien zawrzeć wszystkie elementy, które rozumie w pojęciu stan deweloperski. Jest to tak naprawdę jedyny dokument, na podstawie którego możesz dochodzić się swoich praw w przypadku jakiś niedociągnięć. W ogólnym rozumieniu stan deweloperski dotyczy mieszkania, które posiada ocieplenie, ściany, podłogi, i wszystkie instalacje umożliwiające wprowadzenie się. W mieszkaniu deweloperskim kupujący powinien skupić się na ostatecznym wykończeniu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Przed zakupem mieszkania w stanie deweloperskim warto zwrócić uwagę na materiały, jakie zostały wykorzystane przy jego budowie. Najważniejszymi elementami są ścianki działowe czy tynki. Sam fakt, że mieszkanie jest deweloperskie nie gwarantuje wysokiej jakości. Decydując się na tanie materiały, możemy spodziewać się za kilka lat kosztownego remontu. Warto więc, już na samym początku zadbać o odpowiednie zapisy w umowie, które określają dokładnie jakość i cenę użytych materiałów. Należy również pamiętać, że mieszkanie deweloperskie nie jest gotowe do wprowadzenia się. Nie jest to tożsame z pojęciem mieszkania pod klucz. Do kosztów samego zakupu mieszkania, należy doliczyć prace wykończeniowe, które pozwolą nam zamieszkać w zakupionym obiekcie.

Jeżeli szukasz mieszkania lub domu deweloperskiego sprawdź nowe osiedle Wzgórze Witosa w Tarnowskich Górach: https://wzgorzewitosa.pl/nowe-mieszkania-deweloperskie-tarnowskie-gory/. Atrakcyjna okolica i duża liczba terenów zielonych sprawia, że jest to idealne miejsce do odpoczynku od zgiełku w centrum miasta.