Białe czy w kolorze podłogi – jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Listwy przypodłogowe to niezbędny element wykończenia każdego pomieszczenia. W niektórych przypadkach ściany mogą nie być całkiem proste, a między pomiędzy częścią listwy przypodłogowej a ścianą pojawiają się szczeliny. Listwy przypodłogowe maskują szczeliny dylatacyjne oraz chronią ściany przed uszkodzeniami. Oczywiście to nie jedyne zalety listew, w dużej mierze wybór listew przekłada się również na całą estetykę wnętrza. 

Wybór listew przypodłogowych a estetyka wnętrza

Wybór listew przypodłogowych nie jest łatwy. Szczególnie jeśli zależy nam na tym aby listwy pełniły rolę dekoracji wykończenia podłogi. Na szczęście oferta produktowa jest na tyle szeroka, że można znaleźć nie tylko listwy przypodłogowe w bogatej kolorystyce ale o wybranym kształcie. W ofercie sklepów dostępne listwy przypodłogowe pełniące rolę sztukaterii, zakrzywione oraz listwy klasyczne proste. Możemy więc wybrać listwy pasujące do konkretnej stylistyki wnętrza.

Czy kołor listwy przypodłogowej ma znaczenie?

Jeśli chcemy aby listwa przypodłogowa pełniła rolę dekoracyjną, zdecydujmy się na wybór konkretnego koloru. Białe listwy sprawdzają się do większości wnętrz i uznawane są za jedne z bardziej uniwersalnych. Pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Równie dużą popularnością co listwy białe cieszą się listwy w kolorze podłogi. Jednak wybór takich listew może być nieco utrudniony, ciężko wybrać idealny odcień pasujący do podłogi. Dużo prostszym rozwiązaniem jest zakup listew przypodłogowych mdf dedykowanych do malowania. Wtedy też możemy spróbnikować kolor podłogi i wybrać do niego odpowiedni odcień listew. Duży wybór listew przypodłogowych mdf w kolorze białym i nie tylko znajdziesz w ofercie sklepu internetowego: e-listwy.pl

Chcesz wybrać listwy przypodłogowe w kolorze podłogi? Sprawdź inspiracje dostępne w internecie i na stronach producentów.