Czy firmie budowlanej opłaca się wynająć dźwigi na Śląsku?

Pozornie mogłoby się wydawać, że firmy budowlane posiadają w swoim wyposażeniu wszelkie niezbędne sprzęty, które są niezastąpione podczas szeregu różnorodnych prac. W praktyce okazuje się jednak, że koszt zakupu niektórych maszyn jest ogromny, a dodatkowo dochodzą do tego koszty związane z ich utrzymaniem, garażowaniem, naprawą czy przeglądami okresowymi. Doskonałym przykładem są tutaj dźwigi, stanowiące stały krajobraz wielu placów budowy. 

Czy osoby prowadzące firmę budowlaną powinny zdecydować się na wynajem dźwigów na Śląsku? Czy takie rozwiązanie jest dla nich korzystne? A jeżeli tak, to jakie niesie dokładnie zalety? 

Wynajem dźwigów Śląsk – opcja dla firm budowlanych 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że wynajem dźwigów na terenie Śląska jest znacznie mniejszy niż zakup specjalistycznych urządzeń. Bardzo często jeden dźwig to stanowczo za mało, gdyż wiele zleceń może wymagać użycia sprzętu o zdecydowanie odmiennych parametrach. W tej sytuacji okazuje się, że konieczna jest naprawdę duża inwestycja finansowa, która pozwoli pokryć koszty zakupu. Dodatkowo wiele firm może borykać się z problemem, gdzie taki sprzęt należy przechowywać, kiedy nie jest on używany. 

Wynajem dźwigów stanowi tutaj świetne rozwiązanie. Z jednej strony płacimy za sprzęt tylko wtedy, kiedy wykonuje on dla nas dane zlecenie. Ponadto nie musimy martwić się o koszty związane z naprawą czy przeglądami okresowymi. Firmy, które zajmują się wynajmem dźwigów, pozwolą nam ponadto wybrać taki sprzęt, który będzie idealny dla potrzeb danej inwestycji. To z kolei sprawia, że wszelkie zlecenia mogą być ukończone w ustalonym czasie, bez zbędnych opóźnień. 

Wynajem dźwigów z obsługą 

Warto także podkreślić to, że nie każda firma budowlana zatrudnia pracownika posiadającego specjalne uprawnienia potrzebne do obsługi dźwigu. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem dźwigów na Śląsku, możemy także liczyć na ich obsługę przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem. To nie tylko pewność tego, że działania zostaną wykonane w terminie z należytą starannością, ale także gwarancja pełnego bezpieczeństwa na placu budowy, co jest kluczowe. Każdemu, kto rozważa wynajem dźwigów na Śląsku, polecamy zapoznać się z ofertą firmy Usługi dźwigowe Roj Paweł: http://dzwigi-rybnik.pl/