Domy pasywne i ich zalety

architekt Pszczyna

Na etapie wyboru projektu domu najczęściej zwracamy uwagę na walory wizualne, funkcjonalność ale w ostatnim czasie również na energooszczędność. Czego efektem jest coraz większe zainteresowanie domami pasywnymi.

Stanowią one najnowszą generację budynków energooszczędnych. Stworzone z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu cieplnego i bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną wynoszącym maksimum 15 kWh/m2/rok

Przystępność

Domy pasywne nie tylko oszczędzają pieniądze w dłuższej perspektywie, zwłaszcza w świetle rosnących kosztów energii. Inwestycja w komponenty budynków o wyższej jakości wymagana przez standardy domu pasywnego jest złagodzona poprzez eliminację kosztownych systemów grzewczych i chłodzących. Wsparcie finansowe coraz częściej dostępne w wielu krajach sprawia, że ​​budowanie domu pasywnego jest tym bardziej opłacalne.

Gwarancja jakości

Architekt aby spełnić standardy domu pasywnego, muszą budować z możliwie najlepszych, nowoczesnych materiałów. Podczas projektowania domu pasywnego, nie może być miejsca na wady konstrukcyjne dlatego architekt Pszczyna dba o to aby każdy element konstrukcji domu nie był montowany przypadkowo. Takie działania zapewniają gwarancję jakości. Otrzymamy zatem pewność, że w przyszłości nie będziemy narażeni na fale remontów czy napraw.

panele słoneczne

Niższe rachunki

Domy pasywne wykorzystują energię elektryczną głównie na oświetlenie, oraz różnego rodzaju urządzenia, sprzęty. Przez co nie wymagają w ogóle zapasowego źródła ciepła oprócz słońca oraz ciepła generowanego przez urządzenia zainstalowane w domu.

W praktyce dzięki  zastosowaniu energooszczędnych urządzeń jakimi są panele słoneczne i turbiny wiatrowe, właściciele domów pasywnych mogą zasilać swoje domy bez konieczności współpracy z dostawcami energii bądź jedynie z niewielkim ich udziałem.

Nowoczesny design

Dom pasywny to z założenia projekt, który ma dobrze się prezentować i być funkcjonalny. Dlatego też wyróżnia się minimalistyczną formą i neutralną kolorystyką. Domy pasywne zazwyczaj można porównać do budowli w stylu skandynawskim.

Inwestycja na przyszłość

Jeśli decydujemy się na budowę domu, najlepiej wybrać w miarę możliwości najbardziej nowoczesne rozwiązania. Dom pasywny do zdecydowanie najlepsza inwestycja na lata. Trzeba także zauważyć, że domy pasywne stanowią zdecydowanie większą wartość rynkową co może mieć przełożenie na bardzo atrakcyjny kapitał w przyszłości.