Funkcje flag reklamowych

flaga reklamowa zewnętrzna

Flagi reklamowe posiadają różne kształty i rozmiary. Mają tak naprawdę wiele zastosowań jak i wiele miejsc, w których świetnie spełnią swoją rolę. Windery mają niestandardową, drukowaną grafikę dostarczaną przez zlecającego. Czym dokładnie jest flaga reklamowa? Ogólnie mówiąc, są to wszelkiego rodzaju banery używane do promowania produktu lub usługi. Flagi reklamowe są również powszechnie używane w celu ogłoszenia nadchodzących wydarzeń, takich jak lokalny festiwal lub targi. Dealerzy samochodowi używają tych niestandardowych banerów, aby informować klientów, gdzie na parkingu znajdują się określone marki i modele samochodów. Te flagi reklamowe stają się coraz popularniejszą metodą promowania wśród firm i dużych korporacji.

Kilka rodzajów flag reklamowych

Jedną z popularnych linii produktów wśród flag reklamowych są flagi przedstawiające konkretną informację. Są to wstępnie wydrukowane banery z adekwatnym tekstem. Te niestandardowe flagi są zwykle widoczne poza lokalami takimi jak restauracje, bary i małe firmy. Flagi z komunikatami zazwyczaj zawierają jedno wyraźnie zaznaczone słowo kluczowe drukowane dużym fontem, aby ogłosić sprzedaż, adres lub inny ważny temat. Ta linia produktów zawiera obecnie banery z następującymi słowami:

  • „sprzedaż”,
  • „pizza”,
  • „już otwarte”,
  • „promocja”,
  • i inne.

Flagi reklamowe na zewnątrz

Flagi umiejscowione na zewnątrz poza budynkiem mają duży wpływ na widoczność, ponieważ wieją swobodnie na wietrze. Oczy klienta zostaną przyciągnięte do ruchu tych flag. Materiał flagi można zawsze szybko wymienić, dlatego jeśli zachodzi potrzeba zaktualizowania informacji można to uczynić nie ingerując w maszt, a jedynie zmieniając materiał, na którym wykonany jest indywidualny nadruk.

Pozostałe flagi reklamowe

Innym rodzajem flag reklamowych są te do zastosowań uniwersalnych, w tym wewnętrznych. Ich kształt najczęściej przypomina ptasie pióro. Nazywane są także flagami biznesowymi, są dostępne w kilku rozmiarach i z kilkoma różnymi opcjami mocowania. Istnieją dla przykładu podstawy do napełniania wodą, podstawy przeznaczone do mocowania śrubami. Bez względu na rodzaj konfiguracji, wszystkie flagi biznesowe będą poza budynkiem ładnie poddawać się sile wiatru bez przewracania się. Dostępne rozmiary tych flag reklamowych sięgają zazwyczaj od 2 do 4 metrów wysokości.  Wszystkie te niestandardowe banery są drukowane z grafiką dostarczoną przez klienta. Przykłady flag reklamowych można obejrzeć sobie na stronie avilo.pl.

W przypadku kiedy flaga stosowana jest tymczasowo, np. na chodniku w godzinach urzędowania sklepu lub punktu usługowego, można stosować podstawy obciążeniowe, które wypełnia się wodą lub piaskiem. Są łatwe do przenoszenia a flagę można postawić w zaledwie kilka minut. Podobnie rzecz ma się z jej demontażem. Takie mobilne flagi dobrze sprawdzą się także w zamkniętych obiektach na holach, korytarzach, czy wewnątrz biura firmowego.