Inwestycje w Rzeszowie

Rzeszów zaskakująco wysoko uplasował się jako miasto posiadające największy potencjał rozwojowy. Jest to wynik nie tylko wielu przeprowadzonych sondaży ale także wzrost, który jest zauważalny. Stolica Podkarpacia stała się więc swego rodzaju symbolem rozwoju ewoluowania polskich miast.

Dobrze wykorzystane środki unijne

Na rozwój inwestycji w Rzeszowie mają wpływ przekazane i wykorzystane przez miasto środki unijne. W jednym z wywiadów prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podkreślił:

Myślę, że bardzo dobrze wykorzystaliśmy swoje „5 minut”. Postawiliśmy na zrównoważony rozwój oraz innowacyjność i to nam się udało. W sumie od 2004 r do dzisiaj zrealizowaliśmy prawie 300 projektów o wartości ponad 1,35 miliarda zł, z czego dofinansowanie z UE to prawie 1 miliard zł. .(..)

Muszę też podkreślić olbrzymią przychylność wszystkich rządów z jakimi do tej pory współpracowaliśmy. Bez pieniędzy z budżetu państwa nie udało by się zrealizować wszystkich inwestycji. Podam przykład. Budowa mostu im. T. Mazowieckiego kosztowała prawie 180 mln zł. Z budżetu miasta wydaliśmy jednak tylko 15 mln zł, reszta pochodziła z UE i z budżetu państwa. Z obecnym rządem współpraca tez układa się wzorowo.

Jakich inwestycji doczekało się miasto?

Miasto Rzeszów postawiło przede wszystkim na rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w tym głównie IT. Powstało zatem wiele firm, które prowadzą zaawansowana działalność badawczo rozwojową. Możemy zaobserwować również rozwój szkolnictwa wyższego i poziomu kształcenia. Ten ukierunkowany jest głównie na specjalizacje związane ze świadczeniem szeroko pojęty usług dla firm.

Inwestycje budowlane

Z najnowszych informacji wynika, że budżet Rzeszowa na 2018 rok wyniesie 1,5 mln złotych. W posiadaniu takiego funduszu miasto zamierza postawić najwięcej na inwestycje. Nadmienia tutaj przede wszystkim budowę nowego dworca czy też  remont rzeszowskiego deptaka.

deptak rzeszów

Inwestycje w Rzeszowie te, które są planowane to jedno, jednak trzeba tutaj zauważyć to co zostało dotychczas zmienione w tym mieście. Zaobserwować można tutaj wzrost rynku nieruchomości a konkretnie dostępność mieszkań na rynku pierwotnym. Duża zasługa tkwi tutaj w firmach deweloperskich, które inwestycje budowlane w Rzeszowie traktują jako priorytet ( przykładem jest deweloper Apklan ). Inwestycje mieszkaniowe oraz inwestycje budowlane są sektorem, który przeżywa również swoje odrodzenie.

Chcesz wiedzieć na bieżąco co dzieje się w mieście Rzeszów? Odwiedź stronę www.rzeszow.pl