Jak przebiega budowa boiska wielofunkcyjnego?

Budowa boisk sportowych realizowana jest przy współpracy z fachowcami od tego typu inwestycji. W pierwszej kolejności musi powstać projekt boiska,  dopiero później można mówić o realizacji całego przedsięwzięcia. W każdym przypadku chodzi przede wszystkim o stworzenie funkcjonalnego boiska komfortowego i bezpiecznego. Budowa boiska wielofunkcyjnego jest dużo bardziej wymagająca niż budowa tradycyjnego boiska sportowego do koszykówki. 

Wydziale stref do gry

Boiska wielofunkcyjne projektowane są z uwzględnieniem wielu wytycznych. Takie boisko musi być przede wszystkim obiektem ogrodzonym i mieć wydzielone strefy do gry. Jeszcze na etapie projektowania musimy ustalić do jakich sportów będzie zaadoptowane boisko. Inaczej będzie zaadoptowane boisko do gier zespołowych a jeszcze inaczej boisko pełniące rolę placu zabaw. Zarówno projekt takiego boiska jest dużym wyzwaniem podobnie jak cała jego adaptacja. Dlatego też w każdym przypadku nieoceniona będzie pomoc specjalistów. Firmy trudniące się budową boisk sportowych nie tylko wykonają projekt i go zrealizują ale jeśli będzie to konieczne doradzą możliwie najlepsze rozwiązania adaptacyjne boiska.

Wymogi odnośnie zastosowania nawierzchni sportowej

Kolejnym wymogiem jaki należy spełnić przy budowie boiska sportowego jest odpowiedni wybór nawierzchni sportowej. W przypadku boisk wielofunkcyjnych to zadanie jest utrudnione. Ponieważ w każdym przypadku należy odpowiednio dobrać nawierzchnię na każdą ze stref gry. Zazwyczaj boiska wielofunkcyjne to obiekty wydzielone na boiska i plac zabaw lub dwa różne boiska do gry. Jedną z najcześciej polecanych nawierzchni jest Courty. Świetnie sprawdza się na boiskach które posiadają wydzielone strefy gry. Realizacje boisk wielofunkcyjnych z użyciem nawierzchni sportowych COURTY  wykonuje firma Sport Grupa. Jeśli szukasz inspiracji w temacie budowy boisk  przykładowe realizacje znajdziesz tutaj: https://sportgrupa.pl/oferta/budowa-i-wyposazenie-boisk/