Jak wyczyścić namiot ogrodowy?

Namiot ogrodowy to świetny element wyposażenia każdego ogrodu, w którym nie znajdziemy żadnego tarasu ani innego zadaszenia, które mogłoby ochronić nas przed deszczem czy przed innymi czynnikami atmosferycznymi. Namiot ogrodowy to rzecz, która stoi przeważnie przez cały sezon letni na zewnątrz. Narażony jest on na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, dlatego często poszukujemy odpowiedzi na pytanie – jak wyczyścić namiot ogrodowy?

Nie warto odkładać czyszczenia namiotu ogrodowego na później. Jeśli widzisz, że jest on delikatnie przybrudzony – warto zareagować szybciej, gdyż później plamy mogą ciężko schodzić i będzie to o wiele bardziej problematyczny zabieg.

Detergenty? Wybieraj tylko te łagodne!

Namiot ogrodowy często wykonany jest z cieniutkiego materiału, który może być dosyć delikatny i w łatwy sposób można go uszkodzić, dlatego też jeśli już decydujesz się na zakup detergentów, które mają pomóc wyczyścić ubrudzony namiot ogrodowy przede wszystkim należy przeczytać dokładnie ich skład i wybierać tylko te delikatne i łagodne. W przeciwnym razie detergenty nawet mogą wypalić w namiocie ogrodowym dziury, a przecież tego byśmy nie chcieli…

namiot ogrodowyMiękka ściereczka, mydło i woda

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie takich powierzchni jest po prostu skorzystanie z dóbr zwykłego mydła czy to w płynie, czy w kostce, które rozpuścimy w letniej wodzie. Do tego idealnie przyda się miękka ściereczka, którą w delikatny sposób wytrzemy zabrudzenia. Zapomnij o szczotce z twardym włosem, gdyż może ona uszkodzić namiot ogrodowy.

Swobodne wyschnięcie

Namiot ogrodowy należy pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Przede wszystkim materiał pochodzący z namiotu ogrodowego powinniśmy rozłożyć na zewnątrz, aby mógł on oddychać. Sprawdź namioty ogrodowe na stronie internetowej: http://www.vitabri.pl/namiot-ogrodowy.

Namiot ogrodowy warto przeprać kilkukrotnie podczas trwania sezonu letniego, tak, aby nie powstały na nim większe, trudno usuwalne zabrudzenia. Wyczyszczony namiot ogrodowy można schować do futerału i cieszyć się jego pięknym wyglądem w kolejnym roku.