Jak wybrać odpowiedniego dewelopera?

mieszkania deweloperskie

Szukanie mieszkania i w końcu jego kupno to niezwykle czasochłonny oraz skomplikowany proceder. Rynek pierwotny  przeżywa od kilku lat ewidentną tendencję wzrostową. Na rynku pojawiło się sporo firm deweloperskich oferujących nowe mieszkania i domy. Pomimo tego nadal nie jest prosto znaleźć mieszkanie deweloperskie, które będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania. Ponadto, jak to bywa na rynku duże zapotrzebowanie spowodowało, że zaczęły się pojawiać firmy nie do końca rzetelne. W tym artykule bardziej przybliżymy się deweloperom oraz postaramy odpowiedzieć, jak wybrać tego odpowiedniego.

Czym się zajmuje deweloper?

Deweloper to najprościej mówiąc inwestor, który inwestuje pieniądze w budowę domów w celu późniejszej ich sprzedaży lub wynajmu. Zazwyczaj dogląda on też budowy od samego jej początku (fazy projektowania), aż po zakończenie. Pilnuje, aby wszystko zostało wykonane zgodnie z planem. Deweloper daje nam możliwość zakupu zupełnie nowego mieszkania bez uczestnictwa w jego budowie. Załatwia wszelkie formalności i pozwolenia. Kupując mieszkanie od dewelopera nie musimy się przejmować przebiegiem prac budowlanych etc. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, dlatego coraz więcej decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera.

Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Wybierając dewelopera warto wybrać zaufaną firmę posiadająca na już koncie realizacje. Wtedy też możemy poznać opinie osób, które już skorzystały z jego usług. Najlepiej, gdy będą to nasi znajomi. Wtedy będziemy mogli ich wypytać o wszelkie szczegóły dotyczące realizacji czy umów. W przypadku, gdy nie kojarzymy żadnej osoby, która już korzystała z usług dewelopera, to możemy poszukać opinii w Internecie. Dobrze jest w tym przypadku odwiedzać głównie zaufane portale, jak: http://opinie-deweloperow.rzeszow.pl/uncategorized/deweloper-apklan-opinie-mieszkancow/ Na wielu z nich opinie muszą przejść przez proces rekrutacji, dzięki czemu zwiększają się szansę, że znajdziemy rzetelną opinie na temat danej firmy deweloperskiej.