Jakie drzwi antywłamaniowe do mieszkania wybrać?

Drzwi do mieszkania to właściwie jego wizytówka. Wybór właściwych drzwi antywłamaniowych do mieszkania gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo zarówno jego lokatorów, jak i znajdującego się w nim dobytku. Dowiedz się jakie drzwi antywłamaniowe do mieszkania wybrać i jakie powinny one spełniać parametry – zapraszamy do lektury.

Drzwi do mieszkania – rozmiary

Na przestrzeni lat zmieniły się wymiary otworów drzwiowych – obecnie przepisy określają, że minimalna szerokość drzwi wejściowych powinna wynosić minimum 90 cm jednak w starym budownictwie wciąż spotkać się można z drzwiami o szerokości 80 cm. Decydując się na zakup drzwi antywłamaniowych do mieszkania ich rozmiar nie jest jedynym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę. Równie istotne są materiały, z których są tworzone oraz ich właściwości konstrukcyjne (co oznacza, że należy sprawdzić, czy drzwi są płytowe czy płycinowe). Dodatkowymi parametrami, które można wziąć po uwagę są: ognioodporność, dźwiękoszczelność (izolację akustyczną) oraz współczynnik przenikania ciepła, który jest odpowiedzialny za właściwości izolacyjne ciepła całego mieszkania.

Drzwi antywłamaniowe do mieszkania – płycinowe czy płytowe?

Drzwi antywłamaniowe do mieszkania muszą charakteryzować się zdecydowanie większą wytrzymałością – w końcu sam montaż zamków antywłamaniowych nie zabezpiecza całej powierzchni drzwi, która może zostać uszkodzona przy pomocy ciężkich narzędzi. Drzwi płycinowe i płytowe różnią się między sobą wewnętrzną budową – drzwi płytowe na całej grubości wypełnione są tworzywem, z którego są wykonane, podczas gdy drzwi płycinowe zawierają ramę oraz wzmocnienia w postaci szprosów. To właśnie obecność ramy pozwala na rozróżnienie drzwi płytowych i płycinowych. Drzwi płytowe, przez wzgląd na wypełnienie na całej grubości określonym materiałem uznawane są za wytrzymalsze i lepiej od płycinowych sprawdzą się jako drzwi antywłamaniowe do mieszkania. Kolejnym aspektem świadczącym na korzyść drzwi płytowych jest to, że przy drzwi antywłamaniowe nie powinny zawierać przeszkleń, do których montażu przystosowane są właśnie drzwi płycinowe.

Drzwi antywłamaniowe – jakie wybrać?

Drzwi antywłamaniowe to wzmocniona od środka konstrukcja, która stanowi skuteczną barierę przed włamywaczami i złodziejami. To jednak nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić. Drzwi antywłamaniowe mogą być również ogniotrwałe, dzięki czemu gwarantują zapas czasowy w przypadku nagłego wybuchu pożaru a także spełniać parametry, które opisują drzwi dźwiękoszczelne (gwarantując izolację akustyczną na poziomie 32 dB). Drzwi antywłamaniowe od BKT-System (https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-antywlamaniowe/) oferują nie tylko skuteczną ochronę przed włamaniem co gwarantuje to, że spełniają one normę RC3 ale również lepszą izolację termiczną mieszkania oraz dźwiękoszczelność. Wybierz drzwi antywłamaniowe do mieszkania BKT-System i ciesz się komfortem bezpieczeństwa.