Jakie podkłady higieniczne dla zwierząt wybrać?

nowe mieszkanie

Podkłady higieniczne mają niezwykle dużą wartość dla każdego właściciela szczeniaka. Ułatwiają naukę załatwiania się szczeniąt w wybranych miejscach i pozwalają na utrzymywanie czystości w mieszkaniu, minimalizując przykry zapach. Nauka korzystania szczeniaka z podkładów higienicznych to jedna z podstawowych czynności, które powinniśmy wykonać z nowym pupilem. Czy w Twoim domu lepiej sprawdzi się podkład jednorazowy, czy wielorazowy? Czym kierować się podczas wyboru? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na te pytania.

Podkłady higieniczne dla zwierząt jednorazowe

Podkłady higieniczne jednorazowe jak nazwa wskazuje, powinno wyrzucić po każdym użyciu. W porównaniu do używania podkładów wielorazowych przy częstym i długoterminowym korzystaniu może być to rozwiązanie mniej ekonomiczne z powodu częstych zmian podkładów, ale jest to również wygodniejsza opcja. Podkłady higieniczne wielorazowe wymagają regularnego prania, co jak wiadomo, nie jest najprostszą i najczystszą pracą. Podkład jednorazowy można stosować jako zabezpieczenie legowiska dla zwierząt z problemami nietrzymania moczu, utrzymywanie czystości transporterów, tapicerki i bagażników samochodowych podczas transportu.

Podkłady higieniczne dla zwierząt wielorazowe

Podkłady higieniczne wielorazowe posiadają wszystkie pozytywne cechy podkładów jednorazowych, ale musimy zdawać sobie sprawę z konieczności czyszczenia takiego podkładu. Jest to rozwiązanie sprzyjające ekologii z uwagi na brak ciągłego wytwarzania dodatkowych odpadów w postaci zużytych mat. Podkłady higieniczne doskonale radzą sobie z ochroną podłoża przed zabrudzeniami oraz dodatkowo łatwo można je wyczyścić. Podkłady takie możemy dowolnie przycinać według naszych potrzeb. 

Podsumowanie 

Obie opcje mają swoje wady i zalety, dlatego też warto zastanowić się dwa razy przed wyborem odpowiedniej dla nas opcji. Która możliwość będzie bardziej trafiać do nas pod względem wygody, ceny i skuteczności. Obie możliwości w różnych konfiguracjach można znaleźć na stronie internetowej https://www.om.sklep.pl/podklady-higieniczne-dla-zwierzat-c-28_30.html/.