Moda na cegłę w mieszkaniu. Czy faktycznie się opłaca?

cegła

Cegła, a inaczej klinkier to coraz częstszy widok wewnątrz budynków. Materiał ten jest wykorzystywany w polskiej architekturze już od kilkuset lat i nadal się nie znudził. Co więcej, jest aktualnie wykorzystywany jako materiał ścienny. Klinkier od lat stawał się coraz to bardziej popularny wśród osób lubiących niekonwencjonalne rozwiązania do zagospodarowania wnętrz. Nic się nie zmieniło. Materiał ten nadal jest pożądany. Cegła może być wykorzystana jako elewacja ścienna w salonie, sypialni czy kuchni. Możliwości jest wiele. Jedynym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia. Cena tego typu kamienia nie jest wygórowana, dlatego też coraz więcej osób może sobie pozwolić na zastosowanie klinkieru w swoim mieszkaniu.

Autentyczna czy imitacje?

Ze względu na całkiem sporą popularność, cegła stała się także idealną metodą do zarabiania pieniędzy dla firm produkujących tapety i płytki ścienne. Imitacje ze względu na mniejszą cenę również zyskały swoich zwolenników. Jednak my nie damy się namówić. Charakter prawdziwej cegły zostaje utracony przez wszelkiego rodzaju podróbki. A nie o to tutaj chodzi. Klinkier to kamień, a nie papier.

 

cegła

 

W jaki sposób zadbać o cegłę?

Impregnacja kamienia naturalnego typu klinkier odbywa się głównie za pomocą specjalnych środków chemicznych. Impregnat do klinkieru i kamienia może okazać się najlepszym sposobem na utrzymanie cegły w dobrej kondycji na długi czas. Dzięki preparatom nasz klinkier uzyska dodatkowy połysk.

 

Impregnat do kamienia naturalnego i klinkieru

W ofercie sklepu internetowego Kam Chemia znajdą Państwo idealne środki i preparaty dostosowane do impregnacji, czyszczenia i pielęgnacji kamienia naturalnego, w tym też cegły. Odpowiedni impregnat do kamienia jest najlepszym sposobem na uzyskanie właściwego koloru i blasku na powierzchni cegły. Wszystkie informacje jak i gamę produktów można zobaczyć na stronie internetowej sklepu (www.kamchemia.pl).