Monitor Eizo – marka premium dla fotografów

Monitory Eizo są obecnie wiodącą firmą na rynku w dziedzinie produkcji monitorów-premium. Kojarzona jest zwłaszcza z profesjonalnymi monitorami EIZO. Poza EIZO oferują także produkty dla branży medycznej, dla kontroli lotniczego czy dla graczy.

Monitory Eizo – źródło popularności.

Monitory EIZO nie należą do najtańszych, pomimo tego posiadają szereg zwolenników, ponieważ charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, niezwykle dokładnym odzwierciedleniem barw oraz zastosowanie innowacyjnych technologii. Dodatkowym atutem jest także 5-letnia gwarancja producenta.

Seria ColoeEdge przeznaczona dla fotografów

Firma EIZO posiada specjalną serię przeznaczoną dla fotografów – ColorEdge (Zobacz na Notopstryk.pl). Wyróżniają się one m.in. doskonałym odwzorowaniem kolorów, w przypadku Adobe RGB ich dokładność sięga 99% (!). Twórcy wyposażyli je także w specjalną opatentowaną przez EIZO technologię nazwaną cyfrowym korektorem jednorodności EIZO. Sprawdza on czy na monitorze występuje równomierny kolor oraz równomierne podświetlenie. Niektóre z monitorów EIZO posiadają również kolorymetr pomagający przy kalibracji oraz sprawiający, że nie trzeba inwestować w osobny kolorymetr. Ponadto monitor Eizo z serii ColorEdge charakteryzuje się niezwykle szerokimi kątami widzenia oraz zgrabnymi i kompaktowymi konstrukcjami, co sprawia, że ergonomii pracy na nim należy do jednej z najwyższych. Kolejną ciekawą cechą opisywanych monitorów jest powłoka antyodblaskowa AR, która ogranicza odbijanie światła od monitora nie wpływając przy tym na podświetlenie emitowane przez monitor.

Podsumowanie

Monitory marki EIZO słusznie uznawane są obecnie za jedne z najlepszych monitorów dostępnych na rynku. Powyżej przedstawiono kilka ważnych cech monitorów z serii dla fotografów ColorEdge. Faktem jest, że klient dostaje niezwykle wysokiej jakości monitor skrojony do zadań związanych z grafiką oraz obróbką zdjęć.

Strona produencta – http://www.eizoglobal.com/