Nowe budownictwo, a stare blokowiska – gdzie się lepiej mieszka?

nowe mieszkania

Wielka płyta to relikt przeszłości. Na szczęście nikt nie wpadł jeszcze na pomysł wpisywania blokowisk do rejestru zabytków… Rzadko można spotkać prawdziwe perełki wybudowane w okresie komunizmu. Najczęściej są to brzydkie, monumentalne budynki, które nijak pasują do przestrzeni miejskich, bardzo często również psując obraz całej okolicy. Nowe budownictwo to wszystkie budynki powstałe na nowych zasadach budowlanych od 2000 roku. Na przestrzeni prawie 20-stu lat powstało dziesiątki tysięcy nowoczesnych bloków/apartamentów mieszkalnych. Można zauważyć, że coraz większa część społeczeństwa jest zainteresowana nowym budownictwem. Już w trakcie budowy nowych osiedli, mieszkania wyprzedają się jak ciepłe bułeczki. Dlaczego tak się dzieję i co stanie się ze starymi blokowiskami w niedalekiej przyszłości?

nowe budownictwo

Zalety rynku pierwotnego

Rynek pierwotny to po prostu nowe mieszkania, które nie były nigdy wcześniej zamieszkane. Popyt na nie rośnie z roku na roku, a jest to uwarunkowane kilkoma aspektami. Mieszkania z nowego budownictwa są przede wszystkim ulokowane w dobrych lokalizacjach. Deweloperzy z reguły starają się zadbać o dobre miejsce dla nowych osiedli, dlatego też jest ułatwiona komunikacja miejska. Osiedla mogą być także budowane w ścisłych centrach miast, ale to wiąże się z dużo wyższymi cenami wykupu. Tego typu mieszkania są najczęściej traktowane jako inwestycja. Wynajem apartamentów dla turystów czy pracowników bogatszych przedsiębiorstw to już norma. Kolejnym atutem może być układ mieszkania. W starych blokach istnieje duże ryzyko braku możliwości wyburzenia ścian działowych, których może po prostu nie być. Nowe budownictwo gwarantuje nam przede wszystkim przestronny układ, który będzie dla nas wystarczająco komfortowy. Rynek pierwotny to nie tylko dobry argument na przeprowadzenie inwestycji. Mieszkania ze względu na swój całkiem nowy stan techniczny nie powinny sprawiać problemów w zakresie kanalizacji, prądu i innych kwestii niezbędnych do życia codziennego.

Opinie Apklan

Rynek pierwotny w Rzeszowie stale nabiera tempa. Miasto staje się bardzo popularnym kierunkiem szczególnie wśród młodych osób. Stolica Podkarpacia staje się prężnym ośrodkiem biznesowym. W mieście działa także wiele uczelni wyższych. Opinie Apklan to najlepszy sposób na uzyskanie dodatkowych informacji na temat swojego przyszłego dewelopera. Opinie pochodzą od bezpośrednich klientów firmy Apklan.