Salon z wyposażeniem łazienek. Co w nim znajdziemy?

szafka z umywalką nablatową

Podczas wyboru salonu łazienek sprawdzamy jak szeroki asortyment on posiada i czy możemy w nim kupić znaczną część wyposażenia unikając przy tym wielu dostaw. Czego potrzebujemy wyposażając łazienkę od nowa?

Jakie wyposażenie musi znaleźć się w łazience?

Urządzając nową łazienkę będziemy potrzebowali dużą ilość wyposażenia. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie rozwiązania do łazienki wybierzemy. Nie mniej jednak decyzji do podjęcia będzie wiele.

Wanna czy prysznic?

Po pierwsze zdecydować należy czy wybierać będziemy prysznic czy wannę. Jeżeli zdecydujemy się na pierwszą opcję czyli prysznic, to pozostaje nam zadecydować, czy będziemy korzystali z wersji z brodzikiem czy może odpływem liniowym. Jeżeli zadecydowaliśmy, że w naszej łazience znajdzie się wanna, należałoby określić się czy będzie ona zabudowana czy może wolnostojąca. Wanny do zabudowy są popularniejszym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku małych łazienek w mieszkaniach, natomiast wolnostojące ze względu na swój niezwykle dekoracyjny charakter są chętnie wykorzystywane w miejscach nawiązujących do stylu retro.

Rodzaje armatury łazienkowej?

W kolejnym etapie należy wybrać armaturę łazienkową zarówno do umywalki, jak i np. do bidetu, jeżeli takowy posiadamy. Armatura łazienkowa może występować w różnych kolorach. Najpopularniejszy jest chyba chromowany. Sprawdza się zarówno w nowoczesnych łazienkach, jak i w tradycyjnych. Dzisiaj możemy zdecydować się ponadto na baterie termostatyczne.

WC kompakt czy zabudowa?

Ostatnio popularnym rozwiązaniem są zestawy podtynkowe. Miska WC powieszona jest wtedy na stelażu ukrytym pod płytkami łazienkowymi. To rozwiązanie nie tylko nowoczesne w wyglądzie, ale również funkcjonalne, gdyż łatwiejsze do utrzymania w czystości. Nie mniej jednak kompakty wc są nadal popularne. W miejscach, w których mamy starą toaletę i chcemy ją wymienić bez większego remontu, sięgamy wtedy po nowoczesny zestaw wc.

Rodzaj umywalki

Wybrać w salonie łazienkowym będziemy musieli również umywalkę, bez której nie obejdziemy się w łazience. Dostępne są te nablatowe, wpuszczane w blat i podblatowe.

Internetowy i stacjonarny salon łazienek

Najlepszym rozwiązaniem dla klienta, jest salon łazienek, który pozwala na zobaczenie fizycznie produktów na wystawie, a później zdecydowanie się na nie w ciszy własnego domu korzystając z zakupów w sklepie internetowym. To oferuje sklep Arbo Łazienki, dostępy pod adresem https://www.arbolazienki.pl/