Taśma LED – co warto wiedzieć przed zakupem taśmy LED?

Oświetlenie LED, ze względu na liczne zalety, cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Dotyczy to również taśm LED, które z powodzeniem montowane są nie tylko jako światło dekoracyjne w domu, ale znajdują także swoje zastosowanie w samochodach, miejscach pracy i wielu lokalach użytkowych. Co zatem warto wiedzieć o taśmach LED? Jakie są ich rodzaje? Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na zakup taśmy LED?

Taśmy ledowe – co to jest taśma LED?

Taśma led to nic innego, jak elastyczny pasek, który został pokryty świecącymi diodami. Zaletami taśm led, które świadczą o ich popularności, są przede wszystkim wspomniana już wcześniej elastyczność, samoprzylepne podłoże i możliwość jej cięcia nożyczkami. Obecnie na rynku można spotkać wiele modeli taśm led, które można dostosować do naszych potrzeb i oczekiwań. Taśma led nie pełni raczej roli głównego światła w pomieszczeniu, ale doskonale sprawdza się jako światło dodatkowe. Taśmy ledowe pełnią głównie ważną funkcję dekoracyjną. Tworzą niepowtarzalny nastrój w salonie lub sypialni, pozwalają na wyeksponowanie wybranej przestrzeni w domu. Taśmy led mogą też mieć wpływ na bezpieczeństwo, gdy zamontujemy je np. w okolicy schodów.

Taśma LED RGB

Taśmy led mogą być jednokolorowe, ale dużą popularnością cieszą się te, które emitują różne barwy światła. Mowa tutaj o taśmach led rgb. Użyty skrót odnosi się do trzech barw światła, które emitują wspomniane taśmy – red (czerwony), green (zielony) i blue (niebieski). Zastosowany w taśmie led rgb specjalny chip zawiera właśnie te trzy kolory. Przy pomocy odpowiedniego sterownika możliwe jest ich mieszanie, dzięki czemu można uzyskać nawet kilka milionów różnych kolorów. Warto wspomnieć też o taśmach led rgbw, które dodatkowo posiadają diodę białą.

Gdzie zastosować taśmę LED?

Taśma led znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Z powodzeniem może być użyta chociażby do oświetlenia schodów w domu. Takie zastosowanie wpłynie nie tylko na podniesienie estetyki we wnętrzu, ale także poziomu bezpieczeństwa. Dzięki taśmie led można oświetlić również kuchenne meble, czy ściany w salonie.

Taśmy ledowe rgb będą idealną dekoracją np. w restauracjach czy sklepach. Kolorowe światło ożywi wnętrze i doda mu niepowtarzalnego charakteru. Odpowiednie modele taśm led można stosować też na zewnątrz. Kolorowe ledy będą też doskonałe, kiedy chcemy ozdobić pomieszczenie przed ważną uroczystością, np. salę w restauracji przed weselem czy urodzinami.

Szeroki wybór taśm ledowych i innych rodzajów oświetlenie led znajdziesz w sklepie Idea Pur: https://sklep.ideapur.pl/tasmy-led,2,119535