Trwałość garażu z płyt warstwowych

Garaż

Każdy nowo postawiony obiekt budowlany, narażony jest na negatywne skutki działania czynników atmosferycznych. Są jednak materiały, które warto wykorzystywać z uwagi na wysoką trwałość. Garaż wykonany z płyt warstwowych, również może cechować się odpornością na uszkodzenia.

Garaż wolnostojący z płyt warstwowych

Istotnym czynnikiem wpływającym na trwałość garażu z płyt warstwowych jest temperatura. Kolor tynku lub okładziny, która znajduje się na zewnątrz obiektu, pochłania energię cieplną w związku z tym jest elementem, po którym najszybciej możemy zauważyć upływ lat. Im ciemniejszy odcień wybierzemy, tym bardziej będzie on absorbować promienie. Podczas upalnych dni, temperatura w przypadku ciemnych ścian może osiągać nawet temperaturę 80 stopni Celsjusza. Jasne powierzchnie to 55 stopni. Warto przemyśleć, czy nie postawić na białą płytę, która będzie odporna na działanie promieniowania.

Oprócz temperatury, wilgoć może również negatywnie wpłynąć na wygląd garażu. Do najczęstszych dolegliwości możemy zaliczyć pleśń oraz grzyby. Bardzo ważnym elementem jest odpowiedni montaż płyt oraz izolacja i zabezpieczenie powierzchni. Postaw na maksymalną eliminację kondensacji wilgoci wewnątrz przegrody. Żeby ograniczyć ryzyko powstania wilgoci garaż z płyt warstwowych można zabezpieczyć elementami stalowymi i okładziną blachy ocynkowanej. Nie zapomnij również o poprawnym montażu wentylacji.

Oczywiście, najważniejszym aspektem jest regularne kontrolowanie stanu technicznego obiektu. Warto odpowiednie konserwować i czyścić istotne elementy. Należy robić to na bieżąco, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko powstawania uszkodzeń.

Jeżeli szukasz profesjonalnej ekipy do wykonania garażu wolnostojącego w Krakowie i okolicach, skorzystaj z usług firmy Piotr: https://piotr.com.pl/.