Typy żaluzji, które musisz poznać

Żaluzje są najlepszą odpowiedzią, jeśli szukasz ogromnej wszechstronności i stylu. Zapewniają więcej sposobów tworzenia różnych wyglądów i nastrojów przy użyciu tekstury, wzoru i gramatury materiału. Żaluzje są wszechstronnym sposobem na łatwe odświeżenie każdego pomieszczenia i mogą nadać cieplejszy, bardziej miękki wygląd niż rolety. Wadą jest to, że aby zachować ich świeżość i czystość, musisz ręcznie prać winylowe żaluzje. Tkaniny (szczególnie jasne) należy regularnie odkurzać ręcznym narzędziem i czyścić punktowo lub wysyłać do profesjonalnego czyszczenia.

rolety żaluzje

Oto, co należy wiedzieć o niektórych rodzajach żaluzji:

  • Tkane drewno (np. Bambus) zapewnia pełne, naturalnie wyglądające pokrycie. Sprawdza się dobrze w ogrodach i kącikach śniadaniowych, gdzie często trzeba odfiltrować słońce, aby przeczytać gazetę lub spojrzeć na ekran iPada.
  • Ciasne sploty, takie jak skośny lub mikro-zamsz, zapewniają optymalną prywatność, ponieważ są nieprzezroczyste. Sprawdzają się dobrze w sypialniach i łazienkach – nie zapominając o pokoju gościnnym.
  • Rolety rzymskie mają miękkie, szerokie zakładki, które składają się płasko po uniesieniu za pomocą sznurka. Świetnie nadają się do jadalni, salonu i pokoju rodzinnego. Balon, w którym tkanina jest zebrana w pofałdowane pufy – stanowi stylowy akcent i jest szykownym akcentem w oficjalnych salonach lub salonach.
  • Żaluzje komórkowe, są zaprojektowane z poziomymi rzędami kieszeni powietrznych (jak ciasne, równe rzędy w plastrze miodu pszczoły), które działają, aby utrzymać ciepło w zimie i na zewnątrz latem. Te energooszczędne urządzenia są popularne w całym domu.
  • Zaciemniające (pomieszczenie), blokują do 100% światła (kosztują więcej niż tradycyjne style), są idealne do sypialni, kina domowego i pomieszczeń multimedialnych.
  • Typ solar są wykonane z prześwitującego splotu, który zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale nie zasłania całkowicie widoku. Są dobrym rozwiązaniem do ogrodów słonecznych, pokoi dziecięcych, jadalni i jasnych biur.

Jak mierzyć rolety i żaluzje?

W przypadku stylów montowanych na zewnątrz uwzględnij w wymiarach ramę okna. Składając zamówienie online, rozważ skontaktowanie się z przedstawicielem obsługi klienta witryny w celu potwierdzenia, że ​​pomiary są prawidłowe. Rolety rzymskie czy żaluzje drewniane to idealne uzupełnienie dla okien. W Okno Art Design Katowice znajdziesz odpowiednie opcje, które z pewnością dopasują się do Twojego mieszkania.