Zawory kulowe kołnierzowe – co musisz wiedzieć?

Instalacje przemysłowe

Zawory kulowe kołnierzowe są powszechnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Ich głównym zadaniem jest powstrzymywanie przepływu medium w instalacji. Wybierając zawory kulowe możemy liczyć na wysoką szczelność, łatwy i szybki montaż oraz wygodny sposób użytkowania.

Do czego służą zawory kulowe kołnierzowe?

Zawory kulowe kołnierzowe mają za zadanie zamykać i odcinać przepływ oraz dopływ medium, które znajduje się w instalacji. Najczęściej stosowane są w instalacjach ciepłowniczych i chłodniczych. Parametry zaworów kulowych kołnierzowych pozwalają na ich zastosowanie w instalacjach gdzie przepływa zimna lub gorąca woda przemysłowa, a także w miejscach gdzie medium jest sprężone powietrze. Najczęściej zawory kulowe wykonane są ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej, węglowej lub węglowej kutej. Taki materiał pozwala na ich zastosowanie nawet w ciężki warunkach. Ich zaletą jest odporność na korozję i negatywne działania substancji i innych czynników atmosferycznych. Zawory kulowe kołnierzowe są dostosowane do pracy od temperatury -50 st. Celsjusza do 260 stopni. W zależności od modelu oraz materiału wykonania parametry te mogą się różnić. Szukając odpowiedniego zaworu kulowego do swojej instalacji, musisz wziąć pod uwagę warunki panujące w miejscu pracy oraz możliwości samego montażu.

Szeroki wybór zaworów kulowych kołnierzowych znajdziesz u producenta i dystrybutora zaworów, firmy Te-Ha-Bud: https://www.zawory.com.pl/zawory-kulowe-kolnierzowe,z,21.html.