Butik odzieżowy i jego wyposażenie

Wyposażenie sklepu z odzieżą rodzi wiele dylematów. Właściciele sklepów rzadko kiedy mają wiedzę na temat tego,  jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w sklepie. Każdy właściciel powinien sporządzić sobie listę zakupów, na której umieści najpotrzebniejsze rzeczy. Co powinno się na niej znaleźć? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Wielkość sklepu VS wyposażenie

Dobór odpowiedniego wyposażenia powinien być uzależniony od wielkości butiku. Jeśli w planach mamy otworzyć mały sklepik z odzieżą nie będzie sensu zapychać wnętrze zbędnymi regałami czy manekinami. Sklepy odzieżowe powinny mieć miejsce/przestrzeń dopasowaną do klienta. Osoba odwiedzająca butik musi mieć miejsce na to, by ściągnąć z wieszaka odzież i dokładnie się jej przyjrzeć. W dużych butikach problem w doposażeniem jest mniejszy. Wiadomo mamy więcej przestrzeni do zaaranżowania i możemy pozwolić sobie na więcej niżeli upychanie kolekcji ubrań na półkach czy wieszakach.

Półki, regały

Niezbędnym elementem wyposażenia są systemy sklepowe należą do nich między innymi półki i regały. Jeśli mamy problem z ulokowaniem półek możemy zdecydować się na meble na wymiar. Wtedy też możemy dokładnie zaplanować wygląd wnętrza sklepu. Zrobić tak aby było ono bardziej ergonomiczne. Półki i regały musimy też dobrać w zgodzie z tym co oferujemy może w butikach w których oferowane są tylko sukienki czy garnitury instalacja półek nie będzie miała większego sensu.

 

Wieszaki sklepowe na ubrania

Wieszaki to akcesorium bez którego nie dałoby się eksponować odzieży. nawet w małym sklepie odzież powinna być (chociaż częściowo) wyeksponowana na wieszakach. Ułożenie odzieży na półkach i regałach jest mało efektowne a dla klienta mało atrakcyjne. Wieszaki sklepowe odzieżowe muszą być oczywiście dopasowane do oferowanej konfekcji. Gdy planujemy sprzedawać cięższa odzież musimy wybrać bardziej solidne wieszaki. Jeśli planujemy sprzedawać kolekcję wieczorowych sukienek wtedy też mogą okazać się przydatne eleganckie wieszaki. Dzięki wieszakom odzież będzie prezentować się gustownie i będzie bardziej zachęcająca do zakupu.  Wieszaki sklepowe na ubrania dostępne są w sklepach z akcesoriami wyposażania butików. Jednym z takich sklepów jest Hek-m.pl (pełna oferta tutaj http://hek-m.pl)