Fotele na taras -gdzie znaleźć modne fotele tarasowe

Taras to miejsce, w którym możemy wypocząć po długim dniu pracy. Niezależnie czy jest to taras, który sąsiaduje z naszym pięknym dużym ogrodem, czy też posiadamy taras w bloku – odpowiedni zaaranżowanie go z pewnością przyniesie pełno korzyści. To bez czego żaden taras się nie obejdzie jest fotel na taras. Jaki fotel na balkon/taras wybrać i gdzie ich szukać? 

 

Fotele technorattanowe na taras

 

Technorattan często nazywany jest również rattanem, ale jest to inny materiał. Czym różni się technorattan od rattanu. Przede wszystkim rattan to naturalny materiał, który jest pozyskiwany z rośliny o nazwie Ratang. Jest to bardzo wytrwały materiał, który swoją jakością jest nawet porównywany do bambusa. Meble, które są wykonane z rattanu to tzw. plecionki, podobnie zresztą jak meble wykonane z technorattanu. Czym więc jest technorattan? Jest to sztuczny odpowiednik rattanu. Produkuje się go z włókien polietylenowych. Tego typu materiał wyróżnią się ogromną odpornością na wszelkiego rodzaju negatywne czynniki jak np. upał, mróz, deszcz czy silny wiatr. Również technorattan wyróżnia się łatwością w utrzymaniu w czystości. Często wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką, aby zmyć powstały brud. 

 

Jakie fotele na taras wybrać? 

PRzede wszystkim jak już wspomnieliśmy najlepszym rozwiązaniem będą fotele technorattanowe. Tutaj możemy wybrać zarówno fotele na taras z technorattanu płaskiego, półokrągłego i okrągłego. Do produkcji tych rodzajów technorattanu używa się innej ilości włókien polietylenowych, dlatego też często mogą różnić się cenowo. Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznego stylu – doskonale sprawdzą się fotele z płaskiego technorattanu w ciemnym odcieniu, z dodatkami w postaci jasnych poduszek. Tego typu elementy świetnie wyglądają zarówno do nowoczesnych, klasycznych jak i eleganckich tarasów. Jeśli jednak lubimy bardziej rustykalne klimaty – tutaj świetnie sprawdza się fotele na taras, które można znaleźć w sklepie z wyposażeniem ogrodu Bel Giardino: https://www.belgiardino.pl/37-fotele-ogrodowe. Jaśniejszy ratan w połaczeniu z kremowymi lub kwiatowymi poduszkami będa świetnie wyglądać w towarzystwie lampionów i glinianych donic.