Jaki kombinezon rajdowy wybrać?

kombinezon rajdowy

Stoisz przed wyborem pierwszego kombinezonu ? Chcąc zakupić kombinezon do motor sportu musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które na pierwszą myśl nie zawsze przychodzą do głowy. Skafander zasadniczo spełnia 2 funkcje:

  • ochrona przed mikro-urazami
  • ochrona przed ogniem.

samochód rajdowy

Stoisz przed wyborem pierwszego kombinezonu? Chcąc zakupić kombinezon do motor sportu musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które na pierwszą myśl nie zawsze przychodzą do głowy. Skafander zasadniczo spełnia 2 funkcje:

  • ochrona przed mikro-urazami
  • ochrona przed ogniem.

Termoregulacja i wentylacja

Motor sport to ciężka praca/hobby. Eventy często są organizowane czasie i miejscach, w których jest dosyć ciepło (np. Dakar). Zawodnik musi sobie radzić z ciepłem i towarzyszącym mu stresem. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na specyfikację produktu.

Ergonomia

Każde ubranie powinno być ergonomiczne – wygodne i funkcjonalne. Nie zależnie od kroju kombinezon rajdowy musi dokładnie przylegać do ciała. Ważną kwestią jest także, aby współgrał z innymi ubraniami.

Tkanina

Tkanina to ważny aspekt przy wyborze ubrania. Dobry skafander nie powinien uczulać, powinien być wygodny, ognioodporny, odporny na ścieranie i wielokrotne pranie. Obecnie stosuje się materiały takie jak m. in. Nomex czy Carbon X. Stosowane są między innymi w kombinezonach jak tutaj: https://motorsport.2brally.pl/pl/c/KOMBINEZONY/2284016

Waga

Im odzież lżejsza, tym lepiej. Waga wpływa na nasz komfort, a czym większy komfort, tym lepsze samopoczucie i lepsze skupienie, które w takich sportach jest bardzo ważne.

Homologacja

Bezpieczeństwo to podstawa, ważne aby przy wyborze kombinezonu zwrócić uwagę na certyfikaty i homologacje. Czasami organizatorzy imprez moto sportowych wymagają, aby wszelkie rzeczy miały odpowiednie certyfikaty.

Należy jednak pamiętać, iż nie każdy produkt nie homologowany musi być gorszy od homologowanego.

W takim razie jaki kombinezon wybrać?

Kierując się wyborem kombinezonu rajdowego główną kwestią jest zasobność portfela. Ceny kombinezonów kartingowych zaczynają się od 500 zł a górnej granicy nie ma. W przypadku chęci kupna kombinezonu trzeba uwzględnić kwestie wymienione powyżej. Warto też zadbać o dobrej jakości bieliznę fia, która jest przeznaczona dla motor sportu.