Noclegi pracownicze – gdzie szukać?

apartamenty noclegi pracownicze na wynajem krótkoterminowy

Wysyłając pracownika w delegację pracodawca zapewnić musi mu nocleg. Hotelowy pokój wprowadza sporo ograniczeń, nie ma w nim aneksu kuchennego, w którym można przygotowywać sobie śniadania i kolacje. Rozwiązaniem korzystnym zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy są apartamenty pracownicze na wynajem. Czym charakteryzuje się takie miejsca, gdzie szukać ofert oraz czy jest to opłacalne dla firmy?

Noclegi pracownicze – charakterystyka

Noclegi pracownicze w obiegowej opinii kojarzone są z niezbyt atrakcyjnymi przestrzeniami, o wnętrzu utrzymanym zgodnie z zasadą „niezbędne minimum”. Takie miejsca nie są przestrzeniami sprzyjającymi odpoczynkowi, a kojarzone raczej z kwaterami robotniczymi. Noclegi pracownicze należy pamiętać, że są to najczęściej zwykłe apartamenty przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Wyposażone są one w wygodne łóżko z materacem, bądź tez rozkładaną kanapę, aneks kuchenny z podstawowym wyposażeniem, zastawą, sztućcami, lodówką, czajnikiem elektrycznym czasami małym garnkiem.

Noclegi pracownicze – gdzie szukać ofert?

Osoby oferujące noclegi pracownicze zazwyczaj przyłączają się do sieci takich miejsc, pokazujących oferty z całej Polski. Można również szukać bezpośrednio w wyszukiwarce noclegów pracowniczych w konkretnym mieście. Zdarzają się również małe sieci apartamentów przeznaczonych na noclegi pracownicze w danym mieście, mające w ofercie kilka miejsc na wynajem, np. w Szczecinie noclegi oferuje lmapartamenty.pl. Jest to o tyle komfortowe rozwiązanie, że mamy pewność, iż istnieje pewna osoba zarządzająca tymi miejscami, do której w razie problemu możemy się zgłosić np. gdy coś ulegnie awarii, bądź będziemy mieli problem z siecią itp.

Noclegi pracownicze – komu się opłacają?

Noclegi pracownicze w apartamentach są zazwyczaj tańsze od hoteli i pensjonatów, więc jeżeli to firma pokrywa koszt zakwaterowania pracownika jest to dla niej opłacalne bardziej niż inne miejsca kwaterunku. Ponadto noclegi pracownicze to lepsze rozwiązanie dla samych pracowników, gdyż mają oni większy komfort niż w hotelowym pokoju bez podstawowego aneksu kuchennego. Mogą oni swobodnie przygotowywać sobie śniadania i kolacje oraz przechowywać jedzenie w lodówce, której nie uświadczymy w pokoju hotelowym ani pensjonacie.