Pianka termoizolacyjna

Pianka termoizolacyjna wytwarzana jest przede wszystkim ze spienionej żywicy poliestrowej. Posiada ona naprawdę wiele zalet i jest często stosowana przez różnych fachowców. Znajduje zastosowanie jako materiał budowlany.

Zalety pianki termoizolacyjnej

Wyróżnić można wiele rodzajów pianki termoizolacyjnej. Wspomnieć trzeba na przykład o piance zwykłej, zimowej, niskoprężnej, dwuskładnikowej, ekologicznej lub o zwiększonej wydajności. Popularna jest również pianka o podwyższonej odporności ogniowej. Zaletą tejże pianki jest fakt, iż można ją zastosować do różnych instalacji. Produkt ten jest także spienionym poliuretanem. Z takie postaci tego składnika można wytworzyć otuliny termoizolacyjne, maty lub tapety. Oprócz tego pianka ta jest doskonała do wykonywania czy uszczelniania izolacji cieplnej. Na budowach jest coraz częściej wykorzystywana do klejenia różnych materiałów lub do murowania ścian. Trzeba przyznać, że ma spore zastosowanie.

Właściwości pianki termoizolacyjnej

Pianka termoizolacyjna jest całkowicie odporna na działanie pleśni oraz grzybów. Oprócz tego na pewno nie zainteresują się nią gryzonie i owady. Mimo upłynięcia czasu jej właściwości mechaniczne i izolacyjne nie ulegają żadnym zmianom – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Warto również wspomnieć, że taka pianka świetnie sobie poradzi zarówno wysokich temperaturach, jak i bardzo niskich temperaturach. Jej jedyną wadą jest to, że podczas pożaru wydziela niestety szkodliwe substancje.

Doskonała pianka

Pianka termoizolacyjna bardzo często stosowana jest do produkcji płyty. Najczęściej takie płyty używane są do izolacji zewnętrznych ścian, balkonów, dachów, tarasów czy podłóg. Pianki są również świetne w uszczelnianiu oraz montowaniu. Wykorzystać je można na przykład do uszczelnienia drzwi lub okna. Może być ona również używana do wyciszania pomieszczeń, ale również do ocieplenia wanien stalowych lub brodzików. Pianka termoizolacyjna to produkt, który doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach. Połączy drewniane elementy oraz uzupełni wszelkie szczeliny między płytami nieszczelnej izolacji termicznej. Więcej o piance poliuretanowej dowiesz się na https://www.prodartech.pl/pianka-poliuretanowa/.